Záhněda velká (2,72 kg!) - vzácně se zeleným turmalínem Verdelitem a lepidolitem Luxusní dekorativní kvalitní záhněda. Brazílie. 18,5 x 12,5 x 9 cm

Kód: ZAH74
13 000 Kč / ks
Skladem

Ohromná, top kvalitní "partnerská" záhněda, zcela unikátně rostlá, měnící zabarvení v průběhu dne, navíc v mimořádné kombinaci s turmalíny verdelity (zelenými elbaity) a lepidolitem. Jedná se o zcela výjimečný krystal s velmi "multifunkčním" uplatněním nejen ve Feng Šuej a v tělesné harmonizaci. Jedná se o mistrovský krystal vhodný též k pokročilé práci s kameny (krystaloterapie, channeling, seberozvoj ...) či jako "párový/tantrický" krystal. Postavitelný naplocho i na výšku. Více v textu níže ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z mnoha pohledů velmi unikátní záhněda. Jedná se navenek o velký monokrystal, přesto je patrné, že jde ve skutečnosti o nebývale harmonicky srostlé 2 krystaly, perfektně zapadající jeden do druhého - jejich plosky na sebe naprosto v linii navazují a tvoří tak dojem "dokonalého splynutí". Symbolika naprosté jednoty, vzájemné podpory a důvěrné spolupráce je velmi zřejmá. Využití tohoto kamene jako silného pomocníka v podpoře partnerství se vyloženě nabízí. Ať již v rovině osobní (stabilita a posílení vztahů, přivábení životního partnera), tak i v pracovní (spolupráce, jednota, dynamika). Dalším mimořádným prvkem této záhnědy je i neobvyklé zakončení větší špice, kde místo sbíhání plosek v jeden hrot, vyrostly další krystaly, jejichž špice teprve zakončují celý kámen. Tento neotřelý tvar mi evokuje otevřenost, prostor, možnosti, budoucnost, koloběh, růst ... Tento úchvatný kámen není nijak upravovaný ani dobrušovaný Díky kompletně zachovalým "záznamům" i množství "elestiálních" plosek se uplatní i jako silný "mistrovský krystal" (obdobně jako himálajské křišťály a záhnědy či indické zeolity) pro osobní růst, pokročilou práci s kameny (krystaloterapii, duchovní doprovázení, channeling, čtení záznamů a podobně). Vzácný drahokam verdelit (zelený turmalín) nejen obohacuje tuto záhnědu po estetické stránce, ale i umocňuje a posiluje její účinky v harmonizační péči o tělo (buněčná ochrana, játra, srdce, imunita aj.), i v podpoře hojnosti a prosperity ve všech oblastech. Zajímavostí tohoto minerálu je i jeho proměnlivé zabarvení v průběhu dne, na škále od jemně záhnědové, přes citrínovou až třpytivě zlatavou na přímém světle.  

Tato krásná záhněda je nejen úchvatným interiérovým skvostem, ale i žádaným sběratelským, a vzhledem k trvale rostoucí cenám takovýchto unikátů krystalů i vhodným investičním kamenem. 

Další záhnědy naleznete ZDE.

Záhněda ve Feng Šuej

Záhněda je nejsilnější ochranný kámen v prostoru a ve Feng Šuej je de facto nepostradatelným. Tento kámen je úzce napojen na stabilizační energii Země. Blokuje patogenní zóny, odstraňuje a transformuje vše negativní. Lidskému tělu dodává energii a „uzemňuje“ ho.Záhněda dopomáhá zklidnění a zbavení se stresu, navíc je silným zdrojem "rychlé energie" pro organizmus. V prostoru spolehlivě blokuje patogenní zóny, odklání elektromagnetické záření, odstraňuje a transformuje vše negativní. Pomocí záhnědy ve Feng Šuej pomáháme také dosahovat životních a kariérních cílů. Záhněda je skvělá při potížích se spánkem. Dodává odvahu, zahání strach a pomáhá nám při rozhodování.

Při krystaloterapii ji přikládám či umísťuji poblíž bederní oblasti nebo až pod chodidla, je-li třeba "ukotvení/uzemnění" osoby, která se často ztrácí v množství myšlenek nebo naopak často ve snění a neudrží dlouhodobě pozornost na "tady a teď". 

Umísťuje do vstupních prostor domácností nebo kanceláří (ve Feng Šuej zvaných Ming Tang).  Vhodným místem je i oblast Tai Čchi (Tai Qi - srdce domácnosti, střed); případně se dá umístit i v Západním sektoru (ve Feng Šuej riziková oblast pro „vstup nepřítele“). 

Záhněda umístěná poblíž osob dodává  odvahu, zahání strach a pomáhá nám při rozhodování.

Špatný spánek, noční můry, negativní myšlenky, sklony k sebepoškozování  – umístění v ložnici (pod postelí nebo poblíž nohou). V ohlazené formě ji lze vložit i pod polštář. V případech nutnosti blokování a odklonu mentálního vysílání z okolí (manipulace, negativní myšlenky druhých apod.) je vhodné mít záhnědu co nejblíže hlavě či za hlavou (zejména v noci).   

Při bolesti zad je pro záhnědu ideálním místem prostor pod postelí.

Podpora komunikace a dosahování cílů – umístění v kanceláři nebo v Jižním sektoru domácnosti.

V jihozápadním Feng Šuej sektoru napomáhá záhněda stabilitě mezilidských, partnerských a rodinných vztahů.

Další blahodárné účinky záhnědy v lidových tradicích:

Záhněda se využívá pro tělesnou ochranu před vším negativním a podporuje odvod nežádoucích látek z těla. Energeticky "spaluje" cholesterol. Využívá se po chemoterapii, pro úlevu od různých bolestí (zejména hlavy, beder, při namožení aj.) Příznivě ovlivňuje břicho, nohy, kyčle a rozmnožovací orgány. 

Stres – při stresu se záhněda buď drží v rukou nebo svírá v dlaních po dobu několika minut (pomáhá i vizuální soustředění se na krystal).  

Čím dál vzácnější přírodní záhněda je pochopitelně i nádhernou dekorací v interiéru.

Původ: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhněda
Hmotnost: 2.72 kg
Rozměry:: 18,5 x 12,5 x 9 cm