Záhněda 10 kg - obří trs s proměnlivou barvou krystalů odvislou od intenzity světla + Pískovec, Brazilit, Limonit Velká dekorativní krystalová drúza. Madagaskar. 38 x 18 x 17 cm

Kód: ZAH96
Novinka
27 000 Kč / ks
Skladem

Velká dekorativní drúza průsvitných krystalů záhnědy s proměnlivým zabarvením během dne, odvislým od intenzity, druhu a lomu světla (při studeném světle téměř křišťálové, při jasné obloze, západu a východu Slunce zlatavě citrínové, někdy až nazelenale brazilitové, při běžném světle klasicky v jemném záhnědovém tónu). Krystaly vyrůstají z pískovcového základu, následuje hustá křemeno-brazilitová vrstva z níž vyráží velké krystaly. Většina vzrostlých krystalů je kompletně zakončená, v nezakončených se během vývoje vytvořila tvrdá vrstva pískovce, někde i se zlatavým limonitem, který se zároveň vyskytuje i na některých krystalech a podporuje tak výsledný estetický dojem takto výjimečného kamene.    

Detailní informace

Detailní popis produktu

Záhněda (včetně morionu) je nejsilnější ochranný kámen v prostoru a ve Feng Šuej je z mnoha důvodů de facto nepostradatelný (patogenní zóny, silný odklon nežádoucího, stabilizace v prostoru). Záhněda dodává lidskému tělu silnou energii a ukovuje a uzemňuje ho, je úzce propojena s hlubinou energii Země. Je vhodná pro lidi, kteří se často ztrácí v množství myšlenek nebo ve snění a neudrží dlouhodobě pozornost na "tady a teď".

Tento kámen dopomáhá rychlému zklidnění a zbavení se stresu, je silným zdrojem "rychlé energie" pro organizmus. Záhněda je velmi účinná při potížích se spánkem. Dodává odvahu, zahání strach a pomáhá při rozhodování.

Další záhnědy naleznete ZDE

Záhněda ve Feng Šuej

Z pohledu aplikovaného Feng Šuej se jedná o energeticky „silně výkonný kámen", zejména pro jeho schopnosti odklánět vše, co by mohlo negativně působit na prostor i jeho obyvatele. Hojně se uplatňuje k blokování účinku geopatogenních zón, odklánění elektrosmogu, pro čištění tzv. "nemocných budov" od chemických rozpouštědel, tmelů a dalších moderních stavebních materiálů, používaných zvláště v novostavbách a při rekonstrukcích.

Umísťuje do vstupních prostor domácností nebo kanceláří (ve Feng Šuej zvaných Ming Tang).  Vhodným místem je i oblast Tai Čchi (Tai Qi - srdce domácnosti, střed); případně se dá umístit i v Západním sektoru (ve Feng Šuej riziková oblast pro „vstup nepřítele“). 

Trvalý „Energetický úklid“ a odklon nežádoucího na všech úrovních – střed nemovitosti (Tai Chi); vhodná je i kombinace s křišťálem. 

Osobní ochranný štít – kdekoli intuitivně cítíme nesoulad - pro odklon všeho neprospěšného a nežádoucího; ochrana před intrikami, pomluvami, manipulací, mentálním vysíláním a brainwashingem apod.

Východní sektor - nevyřešené záležitosti z minulosti: psychické potíže, traumata, závislosti. Vleklé spory, rodinné a rodové zátěže, nezdravě závislé mezigenerační vazby, neuzavřené bývalé vztahy aj.       

Sídla podnikatelů, kanceláře majitelů, manažerské kanceláře - pro silnou stabilizaci firmy.

Západní sektor – pro čistotu záměrů a zhmotnění našich vnitřních přání a tužeb.

Jihozápad, Ložnice – pro opravdovost a ryzost ve vztazích; očista od nepotřebného. Pro nezadané ho lze úspěšně využít pro nastolení energeticky čistého a láskyplného prostředí pro nového partnera

Špatný spánek, noční můry, negativní myšlenky, sklony k sebepoškozování  – umístění v ložnici. V případech nutnosti blokování a odklonu mentálního vysílání z okolí (v akutních případech je vhodné mít záhnědu co nejblíže hlavě (zejména v noci).   

Při bolesti zad je pro záhněda jedním z nejúčinnějších kamenů, za tímto účelem se umísťuje do ložnice, kde působí během našeho spánku. Uplatnitelná je i v kanceláři, zvláště pokud máme sedavé zaměstnání.

Podpora komunikace a dosahování cílů – umístění v obývacím prostoru, kanceláři nebo v Jižním sektoru domácnosti.

Další blahodárné účinky záhnědy v lidových tradicích a krystaloterapii

Záhněda se využívá pro tělesnou ochranu před vším negativním a podporuje odvod nežádoucích látek z těla. Energeticky "spaluje" cholesterol. Využívá se po chemoterapii, pro úlevu od různých bolestí (zejména hlavy, beder, při namožení aj.) Příznivě ovlivňuje břicho, nohy, kyčle a rozmnožovací orgány. 

Čím dál vzácnější přírodní záhněda, ještě v této mimořádné velikosti, je pochopitelně i nádhernou dekorací v interiéru.

Původ: Madagaskar

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhněda
Hmotnost: 2.09 kg
Rozměry:: 38 x 18 x 17 cm