Galenit 1,05 kg s pyritem a křišťálem - třpytivý "Kámen stability a moci nad vlastním životem" Kvalitní kombinovaný sulfid. 14,4 x 11,3 x 5,7 cm. Bulharsko

Kód: SUL18
2 300 Kč / ks
Skladem

Nádherný shluk krystalů namodralého galenitu se zlatavými krystaly pyritu a nespočtem krystalků křišťálu. Kámen má zbroušenou spodní plochu, lze ho však umístit i do vertikální polohy. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se sulfidy využívají jako kameny stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Galenit (sulfid olova) udržuje naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě uzemňuje a ukotvuje, je vhodným pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či v činnostech. Je skvělým pomocníkem ve všem, co souvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením se a dotahováním předsevzatého.

Galenit má též energetizující vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, též vlasů. V tradiční medicíně nachází uplatnění v podpoře odklánění infekcí a nákaz, v čištění krve, obnově tělesných buněk, tlumení svalových křečí, v boji s plicními a respiračními onemocněními, astmatem apod. Galenit shodně jako ostatní sulfidy také příznivě ovlivňuje činnost ledvin (zbavuje obav, strachů, odstraňuje emoční zátěže, které se podle TČM usazují právě v ledvinách). 

Pyrit přináší radost, povzbuzení a životní energii. Připomíná zlato a frekventovaně se tak využívá jako jeden z mocných kamenů proudící hojnosti a prosperity. Pyrit napomáhá zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Podobně jako galenit a sfalerit nás dokáže posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní.

Křišťál jakožto nepostradatelný kámen v krystaloterapii a ve Feng Šuej doplňuje tuto dvojici kovů jeho schopnostmi "univerzálního a nejsilnějšího krystalu" na této planetě a násobitele účinků ostatních kamenů. Krom energetických účinků zde drobné krystalky křišťálu dotváří úchvatný estetický dojem.  

Další sulfidy ZDE

Galenit, pyrit a křišťál ve FENG ŠUEJ

Galenit s pyritem odklání z obývaného prostoru také vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Proto nachází uplatnění také při potížích s geopatogenními zónami, elektromagnetickým zářením, ale například i s blokováním myšlenkového vyzařování nebo manipulace od ostatních. Jde též o harmonizační kámen, vyrovnávající jin a jang, polarity mezi materiální, duševní a duchovní sférou. Za tímto účelem ho umísťujeme všude tam, kde chceme udržet naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Galenit nás zároveň uzemní a ukotví v sobě samých a v materiálním světě.

Galenit s pyritem nachází ve Feng Šuej svou oblibu zejména v západním Feng Šuej sektoru. Západnímu sektoru přísluší element kovu a ovlivňuje naši budoucnost, plány, vize. Souvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením, uskutečňováním, s tím, co "zde po nás zůstane". Západní sektor je také oblastí naší rodiny a potomků, ať již v pravém slova smyslu, nebo přeneseném - s plody našeho života

Obdobně se dá využít i v Severozápadním sektoru jako "krystal - pomocník", kde podporuje naše životní záměry, jejich dosažení a materializaci.   

Oba kameny doplněné křišťálem se v této unikátní kombinaci vzájemně posilují. V krystaloterapii nachází tyto kombinace uplatnění zejména při potížích s opěrným aparátem, bederní oblastí, ledvinami a močovým měchýřem, pokožkou, plícemi a dýcháním aj. 

Umístění v ložnici 

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou)

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti)

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti)    

Umístění v Západním a Severozápadním Feng Šuej Sektoru - viz výše

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem)

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty 

Blahodárné účinky galenitu v tradicích a krystaloterapii: posilující vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, též vlasů. Podpora v odklánění infekcí a nákaz, v čištění krve, obnově tělesných buněk, tlumení svalových křečí, v boji s plicními a respiračními onemocněními, astmatem apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo opět v Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Tyto kovové kameny také příznivě ovlivňují činnost ledvin (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují). 

Tento kombinovaný kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. 

Původ nerostu: Bulharsko 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sulfidy - Pyrit, chalkopyrit, bornit, galenit, sfalerit
Hmotnost: 1.05 kg
Rozměry:: 14,4 x 11,3 x 5,7 cm