Galenit, Pyrit, Chalkopyrit, Sfalerit a Křišťál 1,3 kg - úchvatná kombinace třpytivých sulfidů posetých krystalky křišťálu "Kámen stability, vnitřní síly, životní motivace a budoucnosti". 14,7 x 12 x 5,7 cm

Kód: SUL14
2 700 Kč / ks
Skladem

Úchvatná kombinace (VIDEO ZDE) 1,3 kg třpytivýchpodmanivě uspořádaných krystalů zlatavého pyritu s olověným galenitem, místy s červeno-zlatavým chalkopyritem, vespod sfaleritem vzájemně se prorůstající a poseté drobnými jehličkami křišťálu. Pro využití tohoto krásného "Kamene stability, vnitřní síly, životní motivace a budoucnosti" se ve Feng Šuej ideálně nabízí západní nebo severozápadní sektor či důstojné místo, kde bude moci plně rozvinout své schopnosti a podpořit tak vše, co souvisí s naší budoucností, posláním, záměry, plány, vizemi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYUŽITÍ TOHOTO KAMENE VE FENG ŠUEJ, TRADICÍCH A ŠAMANIZMU:

Pyrit, galenit, chalkopyrit a sfalerit mají vysokou hustotu, jedná se o sulfidy kovů, jsou tudíž hutné a těžké. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se tudíž symbolicky využívají jako kameny stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů. Ve Feng Šuej tudíž nachází svou oblibu zejména v západním Feng Šuej sektoru. Jemu totiž právě element kovu přísluší a ovlivňuje primárně naši budoucnost, plány, vize. Souvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením, uskutečňováním, s tím, co "po nás zde zůstane". Západní sektor je také oblastí naší budoucí rodiny a potomků, ať již v pravém slova smyslu, nebo přeneseném - s plody našeho života.  

Velmi dobře se dají také využít i v Severozápadním sektoru (opět zóna kovu) jako "kameny pomocníci" podporující naše osobní, pracovní, partnerské a rodinné životní záměry, jejich dosažení a materializaci.   

Galenit a sfalerit jsou harmonizačními kameny, vyrovnávají jin a jang, polarity mezi materiální, duševní a duchovní sférou. Udržují naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě uzemňují a ukotvují, jsou vhodnými pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či činnosti. 

Pyrit i méně známější chalkopyrit jsou kameny radosti, povzbuzení, životní energie. Pyrit připomíná zlato a frekventovaně se využívá jako jeden z mocných kamenů proudící hojnosti a prosperity. Napomáhá zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Podobně jako galenit a sfalerit nás dokáže posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní.

Jednotlivé kameny se v této unikátní kombinaci vzájemně posilují a doplňují. V krystaloterapii nachází sulfidy uplatnění zejména při potížích s opěrným aparátem, bederní oblastí, ledvinami a močovým měchýřem, pokožkou, plícemi a dýcháním aj. Tyto kameny odklání také z obývaného prostoru vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Proto nachází uplatnění při odklánění geopatogenních zón a elektromagnetického záření (elektrosmogu). 

Křišťál jakožto nepostradatelný kámen v krystaloterapii a ve Feng Šuej doplňuje tuto čtveřici sulfidů kovů jeho schopnostmi "univerzálního a nejsilnějšího krystalu" na této planetě a násobitele účinků ostatních kamenů. Krom energetických účinků zde drobné krystalky křišťálu dotváří úchvatný estetický dojem.  

Tyto krystaly mají posilující vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, též vlasů. Podporují odklon infekcí a nákaz, očistu krve od škodlivin, obnovu tělesných buněk a hojení pokožky, tlumení svalových křečí. Jsou také vyhlášenými pomocníky při plicních a respiračních onemocněních, astmatu apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo opět Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Tyto kovové kameny také příznivě ovlivňují činnost ledvin (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují).

Umístění v ložnici 

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou)

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti)

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti)    

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem)

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty 

Tento kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. Jde i o skvělou sběratelskou, či vzhledem k trvale rostoucím cenám takovýchto minerálů, i vhodnou investiční komoditou.    

Původ kamene: Bulharsko (Madan)

Doplňkové parametry

Kategorie: Sulfidy - Pyrit, chalkopyrit, bornit, galenit, sfalerit
Hmotnost: 1.304 kg
Rozměry:: 14,7 x 12 x 5,7 cm