Záhněda, Citrín, Verdelity 1,22 kg, nebroušeno, kompletně se "záznamy" a 2 strážci Záhněda, Citrín, Verdelit, Indigolit. 13 x 12,5 x 10 cm. Brazílie

Kód: ZAH72
6 300 Kč / ks
Skladem

Velká špice záhnědy s vrostlým krystalem citrínu, a vzácnými zelenými turmalíny verdelity (drahokamy) a světle namodralými indigolity (turmalíny) v zadní části. Kámen je naprosto přírodní, nebroušený, s kompletně zachovalými "Záznamy" a dvěma "Strážci na citrínové špici. Jde o úchvatnou kombinaci minerálů vhodnou jak do sbírky či k dekoraci, tak i k pokročilé práci s krystaly.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čím dál vzácnější pravá záhněda i přírodní citrín jsou úchvatnou kombinací energie Slunce a Země, zdrojem radosti, optimizmu a hojnosti a jejich ukotvení do našich životů na této planetě. Jedná se o krystaly se silným vyzařováním, schopným navíc pohlcovat nečistoty a škodliviny z prostoru. Poradí si také s ochranou před negativním vysíláním z okolí (myšlenkami, zlobou, nenávistí). Rychle zlepšují náladu, rozpouští chmury a negativní myšlenky. Společně se záhnědou dodává svému majiteli sebedůvěru a schopnost se prosadit. Drahokam verdelit (zelený turmalín) je magnetem hojnosti, štěstí a prosperity. Záhněda je vyhlášeným kamenem pro hluboké zklidnění, zbavení se stresu a ukotvení v životě, též jako vydatný zdroj "rychlé energie" pro organizmus.

CITRÍN SE ZÁHNĚDOU VE FENG ŠUEJ

Ve Feng Šuej je vyhlášeným kamenem hojnosti, bohatství a prosperity. V prostoru spolehlivě blokuje patogenní zóny, odklání elektromagnetické záření, odstraňuje a transformuje vše negativní. Pomocí citrínu se záhnědou pomáháme také dosahovat životních a kariérních cílů. 

Vhodná umístění citrínu-záhnědy:

Pro přivábení radosti, optimizmu a dobré nálady do života - dáváme na místa, kde se nejčastěji nacházíme. 

Jihovýchodní Feng Šuej sektor – sem krystal umísťujeme za účelem přivábení hojnosti, prosperity a peněz.

Západ – pro podporu kreativity na všech úrovních.

Ochrana domácnosti - jedná se o jeden z nejsilnějších ochranných kamenů v prostoru a ve Feng Šuej je de facto nepostradatelným. Tento kámen je úzce napojen na stabilizační energii Země. Blokuje patogenní zóny, odstraňuje a transformuje vše negativní. Lidskému tělu dodává energii a „uzemňuje“ ho. Umísťuje do vstupních prostor domácností nebo kanceláří (ve Feng Šuej zvaných Ming Tang).  Vhodným místem je i oblast Tai Čchi (Tai Qi - srdce domácnosti, střed); případně se dá umístit i v Západním sektoru (ve Feng Šuej riziková oblast pro „vstup nepřítele“). Ochrana před negativitou ostatních – vhodné položit tam, kde potřebujeme být ochráněni. Vhodným místem je i ložnice, pokud chceme být chráněni i jiných než bdělých stavech vědomí

Jih – do jižního Feng Šuej sektoru dáváme citrín-záhnědu, pokud potřebujeme posílit naši životní energii, při únavě, melancholii, smutku, depresím. Také pokud se potřebujeme projevit takoví, jací jsme, potřebujeme „zazářit“ v pracovní kariéře nebo nastartovat či povzbudit podnikání. Jižní Feng Šuej sektor je ideálním také pokud řešíme zdravotní potíže týkající se srdce a jeho činnosti.

Ložnice/postel - poblíž hlavy (na nočním stolku) zahání špatné myšlenky; přiložený poblíž beder, oblasti močového měchýře energeticky prohřívá ledviny a podporuje harmonizaci v urogenitální oblasti. Funguje spolehlivě i jeho umístění pod postel, zvláště jedná-li se o krystalový citrín-záhnědu. Při špatném spaní, nočních můrách či v případech nutnosti akutního blokování a odklonu mentálního vysílání z okolí (manipulace, negativní myšlenky druhých apod.) je vhodné mít citrín-záhnědu co nejblíže hlavě (noční stolek) či za hlavou (zejména v noci). Při bolesti zad je ideálním místem také prostor pod postelí nebo v její blízkosti a to co nejblíže k místu tělesné nerovnováhy.

Obývací pokoj, kancelář, místa setkávání, ložnice – sem umísťujeme citrín-záhnědu, chceme-li narovnat mezilidské vztahy nebo vleklé spory apod. V kanceláři posiluje schopnost se jasně vyjadřovat a prosadit se. Dodává odvahu, zahání strach a pomáhá nám při rozhodování.

Severovýchod – zde skvěle působí jako kámen zklidnění „pocuchaných nervů“.

Podpora komunikace a dosahování cílů – umístění v kanceláři nebo v Jižním sektoru domácnosti.

V jihozápadním Feng Šuej sektoru napomáhá citrín se záhnědou stabilitě mezilidských, partnerských a rodinných vztahů.

Další blahodárné účinky citrínu-záhnědy v tradicích:

Citrín se záhnědou je úžasným pomocníkem při traumatech, fobiích, depresích apod. Je neocenitelným minerálem při menstruačních potížích a období menopauzy. Příznivě ovlivňuje činnost štítné žlázy, prospívá ledvinám a močovému měchýři zejména při zánětech a infekcích, působí blahodárně na ženské problémy. V krystaloterapii uplatňuje pro "spalování" tuků. Oceníme ho při břišních potížích, problémech se slezinou a slinivkou. Využívá se též pro tělesnou ochranu před vším negativním a podporuje odvod nežádoucích látek z těla. Využívá se po chemoterapii, pro úlevu od různých bolestí (zejména hlavy, beder, při namožení aj.) Při stresu se citrín-záhněda buď drží v rukou nebo svírá v dlaních po dobu několika minut (pomáhá i vizuální soustředění se na krystal). Při krystaloterapii tento krystal umísťuji poblíž bederní oblasti nebo až pod chodidla, je-li třeba také "ukotvení/uzemnění" osoby, která se často ztrácí v množství myšlenek nebo naopak často ve snění a neudrží dlouhodobě pozornost na "tady a teď".

Takto mimořádné krásné kombinované krystaly záhnědy a citrínu jsou pochopitelně i nepřehlédnutelnou dekorací v interiéru.

Původ: Brazílie 

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhněda
Hmotnost: 1.22 kg
Rozměry:: 13 x 12,5 x 10 cm