Malachit 323 g - top kvalitní, dekorativní, postavitelný do několika poloh Přírodní malachit s pestrou kresbou. DR Kongo. 8,4 x 6,4 x 3 cm

Kód: MAL20
2 980 Kč / ks
Skladem

Top kvalitní dekorativní malachit bez horniny a s úchvatnou pestrou kresbou i na bočních stěnách, postavitelný do několika poloh, velmi estetický i naležato. Jde o vyhlášeného a silného ochránce člověka i prostoru, ve Feng Šuej se uplatňuje k odklonu negativního vysílání na všech úrovních, též se využívá jako krystal hojnosti a prosperity apod. Je blahodárným kamenem působícím k tlumení bolestí a při ženských obtížích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malachit účinně působí v odklánění manipulačních tendencí ostatních, intrik, pomluv, lží, podvodů aj. Je nazýván "Kamenem porodní báby", neboť jako talisman, držený v dlani nebo umístěný v blízkosti rodičky usnadňoval porod a značně tlumil porodní bolesti. Malachit napomáhá k odstranění rodinných i vztahových zátěží včetně partnerských. Rychle zklidňuje, je skvělým pomocníkem při bolestech hlavy a migrénách. Malachit  je velmi vhodným pro nastartování čehokoli nového. Ať se již jedná o podnikánízměnu zaměstnání, volbu nového bydlení, nalezení nového partnera apod. Malachit též přitahuje prosperitu a hojnost.

Další malachity naleznete ZDE

VYUŽITÍ MALACHITU VE FENG ŠUEJ

Malachit je oblíben pro své schopnosti pohlcovat nečistoty (včetně radioaktivity a elektromagnetického smogu) a odklánět patogenní zóny. Z těchto důvodů je jeho využití v prostoru velmi univerzální.

Malachit umístěný u VCHODU (ve Feng Šuej Ming Tang) ochraňuje obývaný prostor a zabraňuje vlivu jak fyzického znečištění (díky své schopnosti pohlcování nečistot a neutralizaci prostředí), zároveň chrání před "toxicitou" cizích myšlenek a manipulaci.

Jihozápadní Feng Šuej sektor (oblast vztahů) nebo ložnice - malachit zde "pročišťuje" staré vztahové zátěže a ukazuje skutečnou podobu vztahu.

Na pracovišti či dalších místech setkávání - při konfliktech dopomáhá nalézat ideální řešení pro všechny zúčastněné. Pročišťuje atmosféru a odstraňuje napětí.

Malachitem je skvělými pomocníky v prostorách, kde odpočíváme, praktikujeme duchovně-tělesná cvičení (jógu, tai-čchi), meditujeme, či pracujeme s lidmi (psychologové, manažeři, personalisté).

Ložnice – malachit nás ochraňuje, také zde podporuje klidný a vydatný spánek, je-li umístěn na nočním stolku. Jeho vložením pod polštář či větších malachitů pod postel ho vybízíme k hojení životní ran v citové a emoční rovině, na kterých pracuje během našeho spánku.

Východ – do východního sektoru, který ve Feng Šuej reprezentuje Zdraví a Minulost, se malachit uplatní jako obratný "ranhojič" rodových zátěží a rodinných potíží, ať již fyzických či psychických (vč. traumat, násilných činů, zneužívání aj.). Malachit umístěný ve východní zóně podporuje tělesnou kondici zejména v celkové detoxikaci.   

Sever, Severozápad – malachit zde slouží jako skvělý duchovní průvodce. 

Severovýchodní sektor Feng Šuej  - zde prohlubuje odpočinek, relaxaci a meditaci. Vhodný je z těchto důvodů i na noční stolek.   

Jižní Feng Šuej sektor - sem patří při potížích se srdcem a krevním tlakem.

Jihovýchod - malachit je jedním z vyhlášených "kamenů hojnosti, blahobytu a prosperity".

Další blahodárné účinky malachitu v tradicích:

Vzhledem k všestrannosti tohoto kamene je malachit mimořádně silným podpůrným krystalem pro detoxikaci (zvláště pak jater a ledvin), pro tišení bolestí (zejména menstruačních, hlavy a při migrénách), v období těhotenství, při ženských potížích. Má příznivý vliv i na funkci pohlavních orgánů, srdce a žaludku, štítné žlázy, vyrovnávání krevního tlaku. Je energetickým pomocníkem pří artritidě, astmatu, epilepsii, pro zvýšení imunity a hojení otoků, poranění a zlomenin.

Pokud se malachit používá v elixíru, tak pouze v nepřímé metodě (viz. Příprava polodrahokamových elixírů). 

Tento čím dál vzácnější kámen je pochopitelně i krásným dekorativním předmětem v interiéru. 

Původ: DR Kongo 

Doplňkové parametry

Kategorie: Malachit
Hmotnost: 0.323 kg
Rozměry:: 8,4 x 6,4 x 3 cm