Jaspis "Tygří železo" 4,23 kg - masívní přírodní v sytém pestrobarevném zabarvení. Postavitelný do 2 poloh Velký kvalitní dekorativní interiérový jaspis. "Kámen životní síly, odvahy a vytrvalosti". Brazílie. 21,5 x 12 x 8 cm

Kód: JASTYG1
Novinka
5 300 Kč / ks
Skladem

"Kámen životní síly, odvahy a vytrvalosti" v pestrobarevných pruzích po obou stranách, postavitelný do 2 horizontálních poloh. Tento velký nádherně lesklý jaspis "Tygří železo" je silným pomocníkem nejen v odklonu nežádoucích vlivů doma či v kanceláři, ale při dosahování našich životních záměrů, překlenování důležitých náročnách a transformačních období. Jde o velmi vhodný kámen také pro nové začátky, projekty, rodinné záměry i zahájení umělecké kariéry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jaspis Tygří železo je silně energetizující kámen zejména pro jeho enormní obsah železa. Jde de facto o sloučeninu jaspisu (oxidu křemičitého s příměsemi udávajícími jeho zabarvení), tygřího oka (železitého jaspisu způsobujícího pruhování a vysoký lesk), a hematitu (dodávajícího hutnost a také skvělý lesk).

Vlastnosti

Tento druh jaspisu s vysokou hmotností nás kotví a stabilizuje v různých oblastech života. Přináší proud silné energie s důrazem na naši odolnost a vytrvalost. 

Barevné pruhy poukazují na naši osobní vrstevnatost, avšak i komplexnost a integritu, v které nás tento kámen bravurně udržuje. Tygří železo nám také dodává pocit klidu, bezpečí, i v udržení se nohama pevně na zemi. Zprostředkovává nám též jasný vhled do situací, pomáhá nenechat se ovlivnit emocemi a řídit se intuicí. Pznačení "Tygří" je zde tudíž naprosto namístě

Jde o výrazný „jang“ kámen, ženám tudíž posiluje sebedůvěru a sebeprosazení, mužům umožňuje orientovat se v situacích a „ukotvit se“.

V krystaloterapii nachází uplatnění při rozkolísaných emocích a citech či potížích zorientovat se v momentálních životních situacích. Jde i o velmi účinný kámen pro ztišení neklidné mysli a uvolnění těla. V tradicích je věhlasným „čističem“ krve (obsah želea a hematitu - česky "krevelu") od všeho toxického či pro tělo nežádoucího. 

Feng Šuej 

Ve Feng Šuej se tygří železo využívá pro jeho schopnost přinášet emocionální rovnováhu a podporovat fyzickou vitalitu a stabilitu. Jeho zemité barvy i energetický potenciál ho předurčují k většímu propojení s přírodou a zemí jako celkem. 

Jde pochopitelně také o velmi výkonný ochranný kámen, odrážející negativní vlivy z okolíVhodné umístění se tudíž za tímto účelem nabízí v blízkosti vchodových dveří (vstupních prostor/Ming Tang) domova nebo kanceláře pro odklon nežádoucího a příliv a udržení sheng čchi (základní nejčištší energie). Za účelem ochrany a odklonu negativního lze takto účinný kámen dát na místo, kde sami intuitivně vnímáme nějaký energetický nesoulad.  

Západní sektor - dodání životní síly, odvahy a vytrvalost v dosahování našich životních záměrů i k překlenutí důležitých transformačních období. Také pro nové začátky, projekty, rodinné záměry - je ideálním kamenem pro ty, kteří jsou na startu něčeho nového nebo se chystají vstoupit do neznáma.  Zde se také aktivuje podpora kreativních lidí na jejich umělecké dráze.

Feng Šuej kanceláře nebo pracovního stolu – schopnost jít za svým cílem, správně se rozhodnout, srozumitelně se orientovat v situacích, vytyčit hranice, být „nad věcí“, soustředit se na podstatné.

Ložnice – posílení stability mezilidských vztahů, partnerské naplnění a vzájemné obohacováníTento jaspis silně ulevuje při potížích v bederní oblasti a urogenitálním systému, ulehčuje usínání (doporučuji takto silný zemský kámen v ložnici umísťovat pro tyto účely dále od hlavy, pokud by jeho vyzařování bylo zprvu příliš intenzivní. U takto velkého, energií nabitého kamene však sami velmi brzy navnímáte, kde je jeho nejlepší místo.  

Sever - zde nejvíce prospívá ledvinám a močovému měchýři

Severovýchod – zklidnění, meditace, projasnění situací, „dobití“ energie.

Další blahodárné účinky v tradicích

Tygří železo podporuje kompletní energetickou rovnováhu organizmus a jeho detoxikaci. Příznivě působí na ledviny, močový měchýř (i při zánětech), zrak, pokožku (i akné), játra, žlučník aj. Skvělý při namožení zad, zejména bederní oblasti, u mužů velmi vhodný při problémech s prostatou nebo sníženou plodností.   

Doplňkové parametry

Kategorie: Jaspis Tygří železo
Hmotnost: 4.23 kg
Rozměry:: 21,5 x 12 x 8 cm