Fluorit, pyrit, baryt z ČR 1,53 kg - vzácný, s barytem, modrým chalcedonem a krystalky křemene Top kvaltní sbírkový a dekorativní kámen. Česká Republika (Běstvina). 13,3 x 10,7 x 8,6 cm

Kód: FLU96
3 600 Kč / ks
Skladem

Velký, dnes již unikátní sběratelská klenot tvořený krystaly brazilitově zeleného fluoritu, čelně a svrchu s vyčnívajícími krystaly, na další stěně je skvěle patrný tvar velkých fluoritových "kostek" vzácně pokrytých vrstvou modrého chalcedonu, který navíc pokrývá nespočet třpytivých krystalků křemene a místy i zlatavého pyritu. Fluorit je také obalen srostlými plátky barytu a opět doplňován krystalky pyritu. Jde o výjimečný estetický nález z Běstviny ze 70-tých let (ex. Frk), dnes se již jedná o uzavřenou lokalitu v soukromém vlastnictví v zóně Národního geoparku. Jedná se zároveň o jeden ze 2 fluoritů této kvality, který uvolňuji ze své privátní sbírky, neboť v poslední době (dovolil bych si říct "převratné") čím dál hlasitěji a intenzivněji vnímám, že kameny z naší vlasti "chtějí být vice mezi lidmi".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fluorit je také nazývaný "Kamenem géniů" (jasného vhledu) pro své schopnosti pomoci koncentrovat mysl, aby dokonale překládala, co nám napovídá intuice. Lahvově (brazilitově) zelený fluorit je velmi pozitivním harmonizačním krystalem, který podporuje vlastní sebevyjádření a hlavně posiluje nadání a schopnosti těch, kteří inklinují k umění a tvorbě ve všech formách (i když teprve začínají). Pomáhá nám také ujasnit si další směr, stojíme-li na životním či kariérním rozcestí, dát nám víru a odhodlání k tomu pustit se do něčeho nového a nenechat se svazovat konvencemi či negativními myšlenkami, že neobstojíme.

V Tradiční čínské medicíně a krystaloterapii se využívá jako silný minerál v detoxikaci organizmu, zejména jater. Je nabitý optimizmem, životní silou a nadšením z tvorby na tomto světě. Je magnetem pro dobrou náladu, povzbuzení, jistotu, že zde vše zvládneme a užijeme si to. Fluorit motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Zelený fluorit přitahuje také hojnost, úspěch a prosperitu. Je pověstným svou silnou ochrannou mocí nejen v prostoru, ale dokáže vytvořit i „ochranné pásmo“ u člověka. 

Fluority v těchto odstínech jsou vyhlášenými v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů prospívají při bolestech v bedrech. Fluorit se v tradičních kulturách využívá pro zabezpečení poklidnému spánku a zamezuje okolí, aby se nabouralo do vaší podvědomé úrovně. Fluorit prohlubuje libido a sexuální rozkoš a pomáhá odbourávat bloky v sexuálním životě. Dále energeticky pročišťuje a následně harmonizuje vše, co je momentálně v nesouladu. Fluorit je skvělý pomocník při infekcích, chřipkách, nachlazeních, dýchacích potíží, problémech s kůži aj. Využívá se jeho vyhlášená schopnost při problémech se zuby, kostmi a klouby, pokožkou – účinků se využívá pro zahlazování vrásek, zbavení pih a pigmentových skvrn. Pomáhá též při žaludečních obtížích. Pro podporu tělesné a duševní kondice ho v TČM díky jeho univerzálnosti velmi často naleznete v polodrahokamových elixírech.

Modrý chalcedon, jak již i jeho "nebesky modrá" barva napovídá, chalcedon dodává vnitřní klid, harmonii a povznáší nás nad každodenními starostmi. Dokáže rychle zklidnit rozbouřené emoce, zbavit nás stresu a zlepšit náladu. Také nás skvěle povzbudí, zejména v okamžicích, kdy si nevěříme,  obáváme se neznámého nebo se nám těžko vyjadřují naše myšlenky, pocity a přání, zejména těm, na kterých nás záleží. Modrý chalcedon nás veškerých pochybností o nás samých zbaví a vybídne nás k upřímnosti, pravdomluvnosti a srozumitelnosti všeho, co neseme na srdci a co chceme vyjádřit. Modré vlnky chalcedonu nám přináší stálý dostatek všeho, co v životě potřebujeme a materializuje naše nejhlubší sny a touhy. Umí nám k tomu dodat i optimizmus a radost na této cestě. 

Zlatavý pyrit je kamenem radosti, povzbuzení a životní energie. Připomíná zlato a ve Feng Šuej se frekventovaně využívá jako mocný krystal proudící hojnosti, bohatství a prosperity napomáhající i zhmotňovat naše přání. Dává nám také jasný a čistý vhled do životních situací a umožňuje odhalovat lež či nepoctivost. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se využívá jako kámen stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů.

Baryt je silný "detoxikační" kámen v prostoru - blokuje účinky geopatogenních zón, elektrosmogu a dalšího nežádoucí záření. 

Křemen je stejně jako křišťál naprosto univerzálním kamenem pro harmonizaci prostoru a posílení účinků jiných minerálů, se kterými se nachází v kombinaci. 

Feng Šuej

Vzhledem k takto sehrané kominaci minerálů je umístění tohoto kamene záležitostí intuitivní volby. Stačí jednoduchá volba místa, kde cítíme nesoulad nebo které chceme posílit. Tento nový "kamarád" Vám zcela jistě napoví. Jde primárně o silný ochranný kámen a zároveň multifunkčního pomocníka, který se vždy šikně někde poblíž nás.

Původ: Česká Republika (Běstvina)

Doplňkové parametry

Kategorie: Fluorit z České Republiky
Hmotnost: 1.53 kg
Rozměry:: 13,3 x 10,7 x 8,6 cm