Achát 278 g - karneol s modrým chalcedonem v extra kvalitě Dekorativní a Feng Šuej kámen do interiéru. Maroko. 9,1 x 5,5 x 5 cm

Kód: ACH41
750 Kč / ks
Skladem

Kámen rovnováhy - oranžový karneol (oheň) s modravými hlubinami chalcedonu (voda) uvnitř ještě doplněné o estetické dendrity. Jedná se o africký výběrový achát v extra kvalitěAchát je vyhlášeným svou schopností trvale vyrovnávat póly jin a jang. V této barevné kombinaci dovedl schopnost vyjádřit svůj charakter do dokonalosti, k harmonizaci 2 nejsilnějších živlů, ohně a vody.       

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karneol ve své typicky sytě oranžové již od pohledu evokuje vitalitu a množství energie. Jde o africký šamanský kámen využívaný mimo jiné i v ženských rituálech. Ve Feng Šuej ho využívám pro jeho silně energetizující vlastnosti i ochrannou moc. V tomto výběrovém achátu je proti světlu v krásných průsvitných ohnivých odstínech, stejně tak jako "bubliny", které na povrchu velmi esteticky vytváří. Modrý chalcedon, který zde tvoří "vodní hlubiny" s vlnkami, je vyhlášeným pomocníkem pro tlumení stresu a rychlé zklidnění, též v oblasti mezilidských vztahů (partnerských, rodinných, pracovních), kde dbá o jejich "božskou čistotu" na všech úrovních, ve vzájemnosti, otevřenosti, upřímnosti. Modrý chalcedon také otvírá též brány tvořivosti; přináší nové podněty a nápady. 

Acháty jsou obecně velmi jemné a "pohodové", avšak vytrvale a se stále stejnou intenzitou působící kameny. Ve Feng Šuej i v Tradiční čínské medicíně, stejně jako křišťáljedním z nejfrekventovaněji používaných krystalů. Achát vnáší soulad mezi city a rozum, ukotvuje roztěkanou mysl a zároveň zaručí naše intuitivní naladěníPodpoří nás, potřebujeme-li se soustředit - mentálně, pracovně, při učení aj. 

Další rozmanité acháty ZDE

ACHÁT VE FENG ŠUEJ:

Ve Feng Šuej se achát stará o energetický soulad v prostoru včetně podpory blokování geopatogenních zón, odklon elektromagnetického vyzařování a obdobných energeticky a frekvenčně nežádoucích jevů. Tudíž je, obdobně jako křišťál nebo "Vesmírné krystaly", ve Feng Šuej umístitelný de facto kamkoli, kde potřebujeme nastolit kompletní harmonii

Ochrana, očista, harmonizace - achát umísťujeme kamkoli, kde osobně vnímáme nesoulad.

Pracovna, kancelář, dětský pokoj - achát zde podporuje klid a soustředění, jeho umístěním na psací stůl docílíte snazšího učení.

Feng Šuej dětského pokoje – achát díky jeho jemnému působení pomáhá dětem dobře spát, zklidnit jejich emoce a dodává jim zároveň pocit ukotvení, péče a bezpečí.

Jihozápadní sektor nebo ložnice - podporuje rozvoj mezilidských vztahů; dodává odvahu a optimizmus do stávajících či nových vztahů.

Feng Šuej Ložnice – achát je skvělý pomocník na ztišení mysli a podporu kvalitního spánku. Přináší zde také pocit bezpečí a ochrany. Zaceluje citové šrámy z rodinných a partnerských vztahů, očišťuje od pocitů ukřivdění. Posiluje v odhodlání hledat nového partnera. V ložnici je vhodný také pro ženy při problémech s dělohou.

Další blahodárné účinky achátu v tradicích

Achát vyrovnává ženskou a mužskou polaritu. Neutralizuje negativní energie. Příznivě ovlivňuje břišní oblast - žaludek, slinivku břišní a vše, co souvisí s trávícími procesy, vstřebáváním potravy a též "spalováním" cholesterolu. Harmonicky působí také na močový měchýř, ledviny, pohlavní orgány a lymfatický systém. V tradicích se využívá k tlumení bolestí - zejména hlavy, beder a šíje, vhodný je i při potížích se zrakem, kůží, vlasy, nehty aj. Achát v naší blízkosti velmi oceníme při psychické zátěži, roztěkanosti, stresu apod.  

Původ: Maroko

Doplňkové parametry

Kategorie: Achát půlky/pláty/řezy
Hmotnost: 0.278 kg
Rozměry:: 9,1 x 5,5 x 5 cm