Fluorit žluto-zelený z ČR 560 g - vzácný, top kvalitní, s plně zakončenými krystaly křemene a svrchními vrstvami pyritu Sbírkový kombinovaný kámen. Česká Republika (Běstvina). 11,4 x 7,7 x 5,8 cm

Kód: FLU97
1 800 Kč / ks
Skladem

Sběratelský klenot tvořený žluto-zeleným fluoritem, na nějž narůstají průsvitné a plně vyvinuté krystaly křemene v podobě drúzy, nejsvrchnější krystaly tvoří "Záznamovou Korunu". Většina křemenných krystalů je částečně pokrytá bočně rozstříknutou vrstvou třpytivých krystalků pyritu. Jde o výjimečný estetický nález z Běstviny ze 70-tých let (ex. Frk), dnes se již jedná o uzavřenou lokalitu v soukromém vlastnictví v zóně Národního geoparku. Jedná se zároveň o jeden ze 2 fluoritů této kvality, který uvolňuji ze své privátní sbírky, neboť v poslední době (dovolil bych si říct "převratné") čím dál hlasitěji a intenzivněji vnímám, že kameny z naší vlasti "chtějí být vice mezi lidmi".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fluorit je také nazývaný "Kamenem géniů" (jasného vhledu) pro své schopnosti pomoci koncentrovat mysl, aby dokonale překládala, co nám napovídá intuice. Lahvově (brazilitově) zelená a zeleno-žluté fluority jsou velmi pozitivními harmonizačními krystaly, které podporují vlastní sebevyjádření a hlavně posilují nadání a schopnosti těch, kteří inklinují k umění a tvorbě ve všech formách (i když teprve začínají). Pomáhí nám také ujasnit si další směr, stojíme-li na životním či kariérním rozcestí, dát nám víru a odhodlání k tomu pustit se do něčeho nového a nenechat se svazovat konvencemi či negativními myšlenkami, že neobstojíme.

V Tradiční čínské medicíně a krystaloterapii se fluorit využívá jako silný minerál v detoxikaci organizmu, zejména jater. Je nabitý optimizmem, životní silou a nadšením z tvorby na tomto světě. Je magnetem pro dobrou náladu, povzbuzení, jistotu, že zde vše zvládneme a užijeme si to. Fluorit motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Zelený fluorit přitahuje také hojnost, úspěch a prosperitu. Je pověstným svou silnou ochrannou mocí nejen v prostoru, ale dokáže vytvořit i „ochranné pásmo“ u člověka. 

Fluority v těchto odstínech jsou vyhlášenými v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů prospívají při bolestech v bedrech. Fluorit se v tradičních kulturách využívá pro zabezpečení poklidnému spánku a zamezuje okolí, aby se nabouralo do vaší podvědomé úrovně. Fluorit prohlubuje libido a sexuální rozkoš a pomáhá odbourávat bloky v sexuálním životě. Dále energeticky pročišťuje a následně harmonizuje vše, co je momentálně v nesouladu. Fluorit je skvělý pomocník při infekcích, chřipkách, nachlazeních, dýchacích potíží, problémech s kůži aj. Využívá se jeho vyhlášená schopnost při problémech se zuby, kostmi a klouby, pokožkou – účinků se využívá pro zahlazování vrásek, zbavení pih a pigmentových skvrn. Pomáhá též při žaludečních obtížích. Pro podporu tělesné a duševní kondice ho v TČM díky jeho univerzálnosti velmi často naleznete v polodrahokamových elixírech.

 

Zlatavý pyrit je kamenem radosti, povzbuzení a životní energie. Připomíná zlato a ve Feng Šuej se frekventovaně využívá jako mocný krystal proudící hojnosti, bohatství a prosperity napomáhající i zhmotňovat naše přání. Dává nám také jasný a čistý vhled do životních situací a umožňuje odhalovat lež či nepoctivost. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se využívá jako kámen stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů.

Křemen je stejně jako křišťál naprosto univerzálním kamenem pro harmonizaci prostoru a posílení účinků jiných minerálů, se kterými se nachází v kombinaci. 

Feng Šuej

Vzhledem k takto sehrané kominaci minerálů je umístění tohoto kamene záležitostí intuitivní volby. Stačí jednoduchá volba místa, kde cítíme nesoulad nebo které chceme posílit. Tento nový "kamarád" Vám zcela jistě napoví. Jde primárně o silný ochranný kámen a zároveň multifunkčního pomocníka, který se vždy šikně někde poblíž nás.

Původ: Česká Republika (Běstvina)

Doplňkové parametry

Kategorie: Fluorit z České Republiky
Hmotnost: 0.56 kg
Rozměry:: 11,4 x 7,7 x 5,8 cm