Obsidián 6,2 cm - ochranný talisman, v extra kvalitě, jemně leštěný Kvalitní černý obsidián z Mexika. "Kámen silné ochrany a osobní svobody“. 58 g

Kód: OBS62
450 Kč / ks
Skladem

Kvalitní jemně leštěný černý obsidián. Skvěle padne do dlaně, kde působí velmi příjemně, stejně tak na omak při jeho sevření. V tomto tvaru i provedení se vyloženě nabízí jako silný osobní ochranný talisman (nošení při sobě, v kabelce, na pracovním stole, nepřekáží ani na lůžku při spáku), též multifunkční pomocník pro oblast vztahu sama k sobě i ostatním, osvobození se od nefunkčních vzorců a programů, podpoře tělesné kondice aj.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsidián je v podstatě „sopečné sklo“ – kámen, který se tak prudce ochladil při vyvěrání na povrch, že nestihl zkrystalizovat. To symbolizuje i jeho účinky – rychlost, kterou působí, vynášení nezpracovaného z nitra duše, poukazování na skutečné pravdy bez obalu, včetně toho, kdo a jací skutečně jsme.

Obsidián je odnepaměti znám jako mystický kámen, v tradicích využívaný k šamanským a ozdravným rituálům. Dokáže silně a rychle očistit prostor od všeho negativního a také chránit a střežit majitele. Ukazuje pravdu se všemi souvislostmi, vnáší jasno do partnerských i dalších  mezilidských vztahů

Je zároveň skvělým průvodcem na cestě ke svobodě, je vyhlášen svou schopností nás zbavovat nefunkčních modelů chování, vlastních bloků a omezení. Umožní nám nahlédnout i do těch  nejskrytějších  míst naší duše a vynést doposud skryté pravdy na denní světlo (stejně tak jako se on zrodil z nejhlubších vrstev Země při jeho cestě vzhůru k povrchu). Následně nám pomůže tyto prožitky zpracovat a zužitkovat. 

Další obsidiány ZDE

VYUŽITÍ OBSIDIÁNU VE FENG ŠUEJ: 

Obsidián se ve Feng Šuej využívá pro jeho silnou ochrannou moc a odklánění všeho negativního z okolí. Obsidián také pohlcuje elektrosmog, odklání a blokuje patogenní zóny, čistí prostor a ovzduší. 

Obsidián se hodí všude tam, kde vyžadujeme ochranu jak v prostoru, tak i nás samých. Za tímto účelem umísťujeme kámen do oblasti vstupu, označovaném ve Feng Šuej jako Ming Tang.

Tento kámen dokáže tlumit emoce, být nám pomocníkem při hojení citových traumat a ran z dětství, dospívání i partnerských vztahů. Hodí se proto jako do dětského pokoje nebo ložnice. 

Ložnice - díky placatému tvaru nepřekáží v posteli, lze ho tedy umístit na noc k oblasti beder, která jsou propojena s urogenitálním systémem (podle TČM jde o oblast souvisejícími s emocemi, obavami, strachy, traumaty aj., které obsidiál zvládá bravurně a pro nás bezpracně rozpouštět). Vhodné umístění je i poblíž či přímo pod postelí (v nočních hodinách), pokud potřebuje odklonit emoční, mentální či jakkoli neprospěšné energetické působení jiných lidí. Pokud máte zatím méně zkušeností s používáním obsidiánu, vyvaroval bych se ho zpočátku umísťovat v blízkosti hlavy. Je velmi účinný, ovšem také opravdu silný, proto bych ho spíše naciťoval postupným přikládáním od spodních energetických center směrem vzhůru.        

Severní nebo Severozápadní Feng Šuej sektor - pomocník při hledání našich nejhlubších pravd, léčitel starých bolestí a citů.

Jihozápadní Feng Šuej sektor - vnáší pravdu a uvědomění do vztahů.

Severovýchodní Feng Šuej sektor - obsidián zklidňuje, rychle uvádí do relaxace či meditace. 

Využití v kanceláři:

- poblíž pracovního stolu

- v místech, kde probíhají důležitá jednání

- v zasedacích místnostech (napomáhá v komunikaci; podporuje v pochopení probíraných témat a poukazuje jak na detaily, tak i na hlubší smysl konání)  

- v oblasti vstupu do kanceláře (chrání a pomáhá odhalit podvodná jednáním)

Blahodárné účinky obsidiánu v tradičních kulturách a krystaloterapii:

Obsidián je vyhlášen svou schopností nás zbavovat nefunkčních modelů chování, traumat a blokůUvolňuje na fyzické i duševní úrovni. Pomáhá se odhalit v citovém životě. Obsidián je úžasným pomocníkem při potížích s ledvinami (zde se nám právě ukládají emoční a citové otisky), močovým měchýřem, ženskými orgány, prostatou, také se žaludkem, trávením a vstřebáváním. V Tradiční čínské medicíně se využívá pro tlumení silných bolestí a v podpoře prohřívání organizmu. Má příznivý vliv na krevní oběh. Obsidián je v TČM též uplatňován při chřipkách a nemocích z nachlazení. 

Původ: Mexiko

Doplňkové parametry

Kategorie: Obsidián
Hmotnost: 0.058 kg
Délka:: 6,2 x 3,4 x 2,3 cm