Kyanit modrý (Disten) 1,15 kg - s velkými krystaly, přírodní, surový. Umístitelný do více poloh Ochrana, Harmonie, Psychická vyrovnanost, Klid, Kreativita. 11,1 x 9,4 x 7,7 cm. Brazílie

Kód: KYA29
2 500 Kč / ks
Skladem

Velké, vzájemně prorostlé třpytivé krystaly modrého kyanitu tvořící esteticky rostlý kámen vhodný nejen jako nepřehlédnutelný prvek v interiéru (umístitelný do více poloh), také však uplatnitelný jako silný Feng Šuej harmonizační, očistný a ochranný kámen odklánějící vše nežádoucí z okolí, a to jak na energetické, tak i na tělesné a mentální úrovni (manipulace, intriky, podvody, pomluvy aj.)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kyanit disten v sobě snoubí "nebesky modré" a stříbřité plátky a již jenom pohled na tento krystal dostává pozorovatele do vnitřního klidu a navozuje pocit harmonie, proto je vhodným kamenem při psychické zátěži, stresu, strachu, obavách a nejistotě. Kyanit je ve Feng Šuej vyhlášený blokováním všeho škodlivého, co se nachází v jeho okolíPoradí si také s odklonem "energetického i myšlenkového vysílání" od ostatních (pomluv, manipulace, zneužívání, energetického "odsávání"). Tento kámen se postará, abychom z naší vlastní mysli využili pouze myšlenky, které nám jsou ku prospěchu a abychom svou energii neztráceli v chaosu, nepotřebných informacích a malichernostech. Je také vyhlášeným v podpoře mezilidské komunikace a ve vlastním sebevyjádření. Podporuje kreativitu a nové nápady

Kyanit je nepostradatelným minerálem, pokud se toužíme zbavit nějaké psychické nebo fyzické závislosti - na alkoholu či drogách, adrenalinových a obdobných zážitcích, ovšem i v přehnané míře na lidech - na partnerech, rodičích, dětech, různých mistrů a guruů, na vlastních přesvědčeních, na dogmatech, na čemkoli co nás brzdí ve vlastním vývoji a duševním a duchovním růstu. 

Další kyanity naleznete ZDE

Kyanit disten ve Feng Šuej:

Kyanit je vyhlášeným lapačem nečistot z ovzduší a pohlcovačem elektromagnetického smogu, shodně tak i skvělým pomocníkem pro blokování geopatogenních zón. Je skvěle uplatnitelný také v novostavbách (účinně absorbuje škodlivé látky z lepidel, tmelů, pojiv, petrochemie apod.)

Disten jako osobní krystal nacházející se v naší blízkosti nám je přítelem v situacích, kdy potřebuje jasný a reálný náhled do toho, co se nám v životě zrovna odehrává, ukázat komplexní souvislosti a nalézt to nejlepší řešení nejen v danou chvíli, ale i vhodně nasměrovat do budoucna.

Kyanit umístěný v blízkosti hlavy slouží jako "posilovač" mozkové činnosti, zejména pro zlepšení paměti a schopnosti učit se novému.

Severovýchod | Místo, kde se často vyskytujeme | LožnicePracovna - disten je skvělým pomocníkem pro rychlé zklidnění mysli, relaxaci, meditaci a duchovní práci.  

Severozápad | Zaměstnání/Kancelářvhodný pro osoby veřejně činné, prezentátory, řečníky aj. Pro tyto účely se umísťuje na do severozápadního sektoru – Feng Šuej oblasti „Nápomocní“ nebo přímo na pracovní či prezentační stůl.

Východ – kyanit se ve Feng Šuej umísťuje do východního sektoru pro podporu v tělesné oblasti - viz níže (využití v tradicích).

Jihovýchod - přitahuje hojnost a prosperitu na všech úrovních. Pro výraznější posílení materiálního dostatku je vhodná kombinace např. se zeleným kalcitem, avanturínem, pestrobarevným aragonitem, zeleným fluoritem či apofylitem.

Ložnice | Jihozápadní sektor | Místa setkávání - napomáhá v partnerské komunikaci. Usnadňuje vyjádření myšlenek a "rozvazuje jazyk"  

Sever – kámen disponuje schopností uzemňovat spirituální energii, abychom se uplatnili na Zemi v praktickém životě Za tímto účelem je pro něj nejpříhodnější severní Feng Šuej sektor (zóna osobního a spirituálního růstu). | Zde nám dokáže projasnit každou situaci a zorientovat se ve zmatku.

Západ | Pracovna | Ateliér Pracovní stůl - disten "Kámen kreativity" je jedním z velkých pomocníků tvořivých lidí, i těch, kteří s tvorbou začínají nebo se k ní teprve snaží "rozhoupat". Zde podporuje tvořivost, nové nápady a projekty. Zde také pomáhá se soustředím a aktivací nevyužívaného potenciálu mozku.

Kyanit disten v tradicích a krystaloterapii:

Disten je rychlou berličkou při jakýchkoli náhlých bolestech, infekcích, při chřipkách, nachlazeních, rýmě a dalších neduzích, též při potřebě tišit teplotu či horečku. Uplatňuje se také při tlumení svalových křečí (vč. menstruačních), dále při alergiích, očistách organizmu od toxických látek (zejména díky jeho příznivému vlivu na činnosti jater a posílení ledvin, respektive celého urogenitálního systému). Disten je energeticky napojen na krční oblast - centrum komunikace, tudíž podporuje harmonizaci štítné žlázy (potažmo hormonální činnost), hlasivek, mandlí aj. 

Původ: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Kyanit Disten
Hmotnost: 1.15 kg
Rozměry:: 11,1 x 9,4 x 7,7 cm