Achát a Karneol z ČR 93 g - "korálový", pestrobarevný s broušenými stěnami pro zvýraznění kresby Krušnohorský dekorativní achát s karneolem. Česká republika. 7,9 x 7,3 x 4,9 cm

Kód: ACH43
Novinka
530 Kč / ks
Skladem

Český pestrobarevný "korálový" achát s krásnými vlnkami karneolu. Tento kámen pochází z Krušnohoří, oblíbené mineralogické lokality Karla IV. Má broušené 2 pohledové stěny pro zvýraznění rozmanité kresby, spodní plocha je seříznutá pro stabiitu na vodorovné ploše, je umístitelný do více poloh.    

Detailní informace

Detailní popis produktu

Acháty jsou velmi jemné a "pohodové", avšak vytrvale a se stále stejnou intenzitou působící kameny. Ve Feng Šuej i v Tradiční čínské medicíně, stejně jako křišťáljedním z nejfrekventovaněji používaných krystalů. Achát vnáší soulad mezi city a rozum, ukotvuje roztěkanou mysl a zároveň zaručí naše intuitivní naladěníPodpoří nás, potřebujeme-li se soustředit - mentálně, pracovně, při učení aj. 

Karneol ve své typicky sytě oranžové a červené již od pohledu evokuje vitalitu a množství energie. Jde o africký šamanský kámen využívaný mimo jiné i v ženských rituálech. Ve Feng Šuej ho využívám pro jeho silně energetizující vlastnosti i ochrannou moc. V tomto krásném achátu je proti světlu v průsvitných ohnivých odstínech, stejně tak jako "bubliny", které na povrchu velmi esteticky vytváří. 

Feng Šuej

Ve Feng Šuej se achát stará o energetický soulad v prostoru včetně podpory blokování geopatogenních zón, odklon elektromagnetického vyzařování a obdobných energeticky a frekvenčně nežádoucích jevů. Tudíž je, obdobně jako křišťál nebo "Vesmírné krystaly", ve Feng Šuej umístitelný de facto kamkoli, kde potřebujeme nastolit kompletní harmonii

Karneol je v šamanizmu vyhlášeným svou až magickou schopností podpořit otěhotnění, je tudíž po právu nazýván "Kamenem plodnosti". Přitahuje také "plodnost" ve smyslu hojnosti a prosperity, pracovních a tvůrčích úspěchů aj. Karneol motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Karneol se v krystaloterapii uplatňuje při potřebě rychlého dadání energie a prohřátí organizmu, vyhlášený je v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů při bolestech v bedrech. Karneol se též využívá při silných závislostech na návykových látkách, jídle i na vztazích. Karneol v ložnici podporuje libido a sexuální prožitky. Pomáhá též odbourávat bloky v sexuálním životě.  

Ochrana, očista, harmonizace - umísťujeme kamkoli, kde osobně vnímáme nesoulad.

Pracovna, kancelář, dětský pokoj - zde podporuje klid a soustředění, jeho umístěním na psací stůl docílíte snazšího učení.

Feng Šuej dětského pokoje – díky jemnému působení pomáhá dětem dobře spát, zklidnit jejich emoce a dodává jim zároveň pocit ukotvení, péče a bezpečí.

Jihozápadní sektor nebo ložnice - podporuje rozvoj mezilidských vztahů; dodává odvahu a optimizmus do stávajících či nových vztahů.

Jižní sektor, kancelář nebo pracovní stůl - zde motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Dodává potřebnou energii, podporuje vytrvalost, houževnatost, získání sebedůvěry a schopnosti se prosadit. Sem také umísťujeme karneol, pokud potřebujeme rychle „nakopnout“ a  koncentrovat fyzické i mentální síly.  

Položený v kanceláři či doma tiší hněv a chrání před vztekem.

Jihovýchod – oblast hojnosti, prosperity a bohatství, kam se ve Feng Šuje úžasně hodí právě pro jeho "magnetizmus". Lze ho také pro stejný účel dát blízko vchodových dveří.   

Feng Šuej Ložnice – skvělý pomocník na ztišení mysli a podporu kvalitního spánku. Přináší zde také pocit bezpečí a ochrany. Zaceluje citové šrámy z rodinných a partnerských vztahů, očišťuje od pocitů ukřivdění. Posiluje v odhodlání hledat nového partnera. V ložnici je vhodný také pro ženy při problémech s dělohou. Umístěním pod postelí podporuje otěhotnění.

Další blahodárné účinky v tradicích

Vyrovnává ženskou a mužskou polaritu. Neutralizuje negativní energie. Příznivě ovlivňuje břišní oblast - žaludek, slinivku břišní a vše, co souvisí s trávícími procesy, vstřebáváním potravy a též "spalováním" cholesterolu. Harmonicky působí také na močový měchýř, ledviny, pohlavní orgány a lymfatický systém. V tradicích se využívá k tlumení bolestí - zejména hlavy, beder a šíje, vhodný je i při potížích se zrakem, kůží, vlasy, nehty aj. V naší blízkosti ho velmi oceníme při psychické zátěži, roztěkanosti, stresu apod.  

Původ: Česká Rebublika (Černý Potok)

Rozmanité acháty z celého světa ZDE

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kameny z České a Slovenské Republiky
Hmotnost: 0.093 kg
Rozměry:: 7,9 x 7,3 x 4,9 cm