Lapis lazuli - velký 4,3 kg ! Přírodní lazurit s velkými zlatavými krystaly pyritu, umístitelný do více poloh Masívní surový lazurit 25 x 12 x 11 cm. Afghánistán

Kód: LAP22
12 500 Kč / ks
Skladem

"Kámen magické noční oblohy" - masívní lazurit s množstvím třpytivých krystalů zlatavého pyritu. Nepřehlédnutelný interiérový minerál umístitelný do více poloh. Jde o mimořádně silný ochranný a spirituální kámen, silně spjatý s mystickou atmosférou noci, pomáhá nám rychle se ponořit do relaxace nebo meditace. Též pověstný svými schopnostmi přivábit do života hojnost, blahobyt a prosperitu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lapis Lazuli (lazurit) je mimořádným kamenem známým již v dobách Perské říše. Jeho tmavě modrá barva se zlatavými žilkami pyritu ho předurčuje k výrobě šperků. Stále rostoucí cena a jeho zařazení na pomezí kategorie drahokamů napovídají o jeho velké oblibě. 

Lazurit podporuje rozvoj našich duševních schopnosti a duchovního naladění. Značně usnadňuje vstup do dalších úrovní vědomí a dokáže nás zavést i k doposud nepoznanému i v dalších, zejména mentálních oblastech. Jeho schopnost navodit stavy hluboké meditace a otevírat „brány nepoznaného“ je pověstná. Pomáhá nám i přetrhat pouta citových a emočních závislostí, též opustit vzorce chování i životní "programy", které nám neprospívají nebo nás dokonce brzdí. 

LAPIS LAZULI VE FENG ŠUEJ

Ložnice – pomáhá s usínáním a navozuje hluboký spánek. Zároveň zde zajišťuje ochranu.

Kancelář, studovna – podporuje rozvoj myšlení, nalezení vlastních zdrojů a nových pohledů na skutečnost.

Sever – umístěn zde napomáhá k duchovnímu růstu, sebepoznání a vnitřnímu rozvoji.

Severovýchodní sektor nebo relaxační místnost – v tomto Feng Šuej sektoru působí příznivě na zklidnění mysli a navozuje hluboké meditativní stavy. Lapis rychle zbavuje stresu a napětí.

Severozápad – „nápomocný“ kámen pro odhalování pravdy a pro „jasné vidění“.

Východ – ve Feng Šuej sektoru zdraví nám Lapis podporuje vše, co souvisí s komunikací – krční funkce, hlasivky, hrtan aj. Zbavuje stresu a špatných nálad. Rychle uklidňuje.

Jihozápad - Lazulrt hluboce upevňuje přátelské vztahy a partnerské vazby udržuje v „čisté“ podobě.

Jihovýchod – lapis je jedním z pověstných kamenů proudící hojnosti.

S lapisem je snadné a rychlé otvírat brány nevědomí a nahlížet do nepoznaného. Pro tyto účely nejlépe poslouží, pokud se nachází nedaleko hlavy (např. noční stolek) nebo se ho přímo dotýkáme.  

Blahodárné účinky lapisu v tradicích a krystaloterapii:

V lidových tradicích se uplatňuje jako podpůrný minerál při potížích s komunikací - se sebevyjádřením, vlastním projevem v mezilidských vztazích, v partnerství, zaměstnání, ve skupině. Komunikace dle psychosomatiky a TČM ovlivňuje krční funkce, hlasivky, hrtan aj. V krystaloterapii je tudíž uplatňován při potížích se štítnou žlázou, hormonálním a imunitním systémem, sluchem a kvalitou krve. Lazurit je nápomocný při rychlém tlumení fyzických bolesti i psychickém napětí. Broušený se pokládá na čelo při migrénám a bolestem hlavy, v přírodní podobě a větší velikosti stačí, nachází-li se poblíž hlavy. 

Lapis lazuli je díky svému unikátnímu zabarvení také nádhernou, a v této velikosti i nepřehlédnutelnou dekorací v interiéru.

Původ: Afghánistán

 

Další lazurity naleznete ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kameny podle Feng Šuej oblastí
Hmotnost: 4.3 kg
Rozměry:: 25 x 12 x 11 cm