Hematit - přírodní, s lesklými "ledvinkami" - Kámen odvahy, sebedůvěry a sebeprosazení. 107 g Přírodní hematit (krevel). 5,7 x 3,6 x 3,1 cm. Brazílie

Kód: HEM23
380 Kč / ks
Skladem

Přírodní hematit s krásnými lesklými "ledvinkami". Hematit je odpradávna využíván jako silný mystický a ochranný kámen. Dodává odvahu, udrží nás v odhodlání uhájit si naše přesvědčení a uskutečnit předsevzaté. Umožňuje nám nahlížet jasně do situací, nenechat se ovlivnit emocemi a řídit se intuicí. Jde o výrazný „jang“ kámen, ženám tudíž posiluje sebedůvěru a sebeprosazení, mužům umožňuje orientovat se v situacích a „ukotvit se“. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hematit je v lidových tradicích věhlasným „čističem“ krve od všeho toxického či pro tělo nežádoucího. Odtud pochází i jeho český ekvivalent "krevel". V krystaloterapii nachází uplatnění při rozkolísaných emocích a citech, neschopnosti se zorientovat v životních situacích, pro ztišení neklidné mysli a uvolnění těla. 

Další hematity ZDE:

Hematit ve Feng Šuej:

Hematit v tradičním pojetí Feng Šuej chrání prostor a obyvatele domácnosti, využíváme ho tedy umístěním všude tam, kde chceme mít spolehlivou ochranu nebo preventivně do oblasti Ming Tang - Feng Šuej sektoru poblíž vstupních dveří, kde brání negativnímu působení z vnějšku, ať již před vniknutím někoho cizího do domácnosti, tak i před mentálními myšlenkami či manipulací jiných lidí.

Potřebujeme-li si utřídit myšlenky, vytvořit strategii, získat odvahu a následně se prosadit se svými záměry, pak je pro hematit nejlepší oblastí západní nebo severozápadní Feng Šuej sektor.

Při neshodách se sousedy, vleklých sporech (včetně právních pří) se kámen vkládá také do západního Feng Šuej sektoru. Tento úkon by však měl být činěn pouze s ochranným záměrem a snahou urovnat vzniklé potíže, v žádném případě jako útočný či pomstychtivý akt!

Díky schopnosti kamene „udílet rady a doporučení svému majiteli“ se jeho umístění nabízí kdekoli, kde často pobýváme a kde chceme mít vše „pod kontrolou“.

Hematit skvěle funguje na místech, kde činíme rozhodnutí, na pracovním stole a pochopitelně v severozápadním Feng Šuej sektoru „Nápomocných“.

V ložnici působí minerál obzvlášť podpůrně při potížích s páteří a u mužů pak problémech s prostatou nebo sníženou plodností.   

Pro kvalitní spánek pokládáme hematit na noční stolek nebo pod polštář (umožňuje-li to jeho tvar).

Ve východním Feng Šuej sektoru se uplatňuje pro narovnání vztahů s našimi předky, zejména rodiči, prarodiči i zesnulými.

Další blahodárné účinky hematitu v šamanizmu, lidových tradicích a krystaloterapii:

Hematit se díky jeho enormní síle uplatní všude tam, kde potřebujeme „rychlý a silný zásah“. Ať jde již o podporu v detoxikaci organizmu, čištění krve (odtud původní název hematitu - Krevel), jater a krve, nebo o harmonizaci metabolických procesů -  tělních tekutin, ledvin, střev apod. Pro zlepšení fungování imunitního systému a doplnění potřebné energii při oslabení. Též pro posílení srdce a optimalizaci krevního oběhu. V tradicích je osvědčeným prostředkem při infekcích a nachlazení, pro mírnění silných bolestí v bedrech, hlavy (migrénách), při menstruaci a dalších. Využívá se také při problémech v urogenitální oblasti, zejména s prostatou.

Původ: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Hematit (Krevel)
Hmotnost: 0.107 kg
Rozměry:: 5,7 x 3,6 x 3,1 cm