Fluorit oranžový 1,17 kg - vzácné krystaly, společně se žlutým a zeleným fluoritem, limonitem a malachitem Přírodní kubický fluorit. Německo. 14 x 9,5 x 7,8 cm

Kód: FLU88
3 600 Kč / ks
Skladem

Nádherná velká srostlice kubických krystalů fluoritu v různých zabarveních od světle žluté, přes zelenou k oranžové, jejíž zlatavý odstín umocňuje ještě limonit. Jedná se o kompaktní celek nahuštěných fluoritových "kostek", z nichž se některé prodraly na povrch a vytvořily několik krásných otevřených dutin s viditelnými krystaly, místy i s drobnými krupičkami malachitu. Na světle jsou uvnitř patrné i nejcennější modré fluority. Kámen je umístitelný do více poloh.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žluté a oranžové fluority jsou nabité energií "Slunce a Ohně" - optimizmem, životní silou a nadšením z tvorby na tomto světě. Je magnetem pro dobrou náladu, povzbuzení, jistoty, že vše zvládneme. Motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Tyto účinky fluoritu ještě umocňuje zlatavý limonit, který působí obdobně jako fluorit. 

Fluorit je velmi oblíbený kámen pro jeho silné ochranné účinky a odklon všeho negativního na fyzické, mentální a tělesné úrovni. Zabraňuje nátlaku ostatních a chrání před manipulací. Fluorit je také nazývaný "Kamenem géniů" pro své schopnosti pomoci koncentrovat mysl, aby dokonale překládala, co nám napovídá intuice. Dokonale odhaluje lži a přetvářku v okolí, ovšem zrcadlí nám pravdu i o nás samých. Je také "manažerským kamenem", neboť zrychluje myšlení, dodává akceschopnost a schopnost se prosadit. Fluorit je též "magnetem" pro hojnost a prosperitu. Fluorit je minerálem vyhlášeným svou silnou ochrannou mocí nejen v prostoru, ale dokáže vytvořit i „ochranné pásmo“ u člověka. Jedná se o kámen jasného vhledu. 

Fluorit v tradičních kulturách a krystaloterapii

Žlutý fluorit je vyhlášený v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů prospívá při bolestech v bedrech. Fluorit napomáhá poklidnému spánku a zamezuje okolí, aby se nabouralo do vaší podvědomé úrovně. Fluorit prohlubuje libido a sexuální rozkoš a pomáhá odbourávat bloky v sexuálním životě. Dále energeticky pročišťuje a následně harmonizuje vše, co je momentálně v nesouladu. Fluorit je skvělý pomocník při infekcích, chřipkách, nachlazeních, dýchacích potíží, problémech s kůži aj. Využívá se jeho vyhlášená schopnost při problémech se zuby, kostmi a klouby, pokožkou – účinků se využívá pro zahlazování vrásek, zbavení pih a pigmentových skvrn. Pomáhá též při žaludečních obtížích. Pro podporu tělesné a duševní kondice ho v TČM díky jeho univerzálnosti velmi často naleznete v polodrahokamových elixírech.

Původ: Německo (Niederschlag)

Doplňkové parametry

Kategorie: Fluorit žlutý
Hmotnost: 1.17 kg
Rozměry:: 14 x 9,5 x 7,8 cm