Modrý chalcedon Slovensko 390 g, s karneolem Přírodní s broušenou čelní stěnou. Slovenská Republika (Byšta). 11,5 x 6,9 x 5,6 cm

Kód: CHAL15
1 150 Kč / ks
Skladem

Velký řez přírodního modrého chalcedonu s úchvatnou hlubinou a vlnkami (symbol vody), doplněný o estetické skvrny oranžového karneolu (element ohně). Jedná se typicky harmonizační kámen vyrovnávající jin a jang polarity

Detailní informace

Detailní popis produktu

Modrý chalcedon tvořící "vodní hlubiny" s vlnkami, je vyhlášeným pomocníkem pro tlumení stresu a rychlé zklidnění. a nápady.  Známým je také v oblasti mezilidských vztahů (partnerských, rodinných, pracovních), kde dbá o jejich "božskou čistotu" na všech úrovních, ve vzájemné uctivosti, přesto otevřenosti. Modrý chalcedon nás zbaví veškerých pochybností o nás samých a vybídne nás k upřímnosti, pravdomluvnosti a srozumitelnosti všeho, co neseme na srdci a co chceme vyjádřit. Zajistí nám k tomu "nebeské požehnání". Modrý chalcedon je také pomocníkem pro nápadité, otvírá dokořán brány naší tvořivosti.

Karneol ve své typicky sytě oranžové již od pohledu evokuje vitalitu a množství energie. Jde šamanský kámen, v Africe využívaný mimo jiné i při ženských obřadních rituálech. Ve Feng Šuej ho využívám pro jeho silně energetizující vlastnosti i ochrannou moc. V tomto chalcedonu se proti světlu se ukazuje v krásných průsvitných ohnivých odstínech. 

Další chalcedony ze světových nalezišť ZDE

VYUŽITÍ CHALCEDONU VE FENG ŠUEJ

Jak již "nebesky modrá" barva chalcedonu napovídá, pomáhá nám povznést se nad každodenními starostmi, rychle zklidnit rozbouřené emoce, zbavit nás stresu a zlepšit náladu, také nás skvěle povzbudí, zejména v okamžicích, kdy si nevěříme,  obáváme se neznámého nebo se nám těžko vyjadřují naše myšlenky, pocity a přání, zejména těm, na kterých nám nejvíce záleží. Chalcedon také otvírá brány tvořivosti a přináší nové podněty a nápady. 

Ve Feng Šuej se nejvíce osvědčuje jako krystal, který neutralizuje vše škodlivé v okolí a obývaný prostor harmonizuje. V africkém šamanizmu se využíval dokonce i při rituálech zaměřených na ovlivňování počasí. 

Pro zklidnění a odpočinek umísťujeme chalcedon do ložnice nebo do severovýchodního sektoru Feng Šuej (Pa Kua zóna odpočinku, meditace, relaxace a moudrosti).

Chalcedon v severním sektoru podporuje náš osobní růst. Zde nám přináší také radost a optimizmus do života. Dává se sem i při emočním a citovém vypětí, při problémech s ledvinami, močovým měchýřem či při ženských potížích.

Chalcedon podporuje tvůrčí schopnosti a za tímto účelem je pro něj nejvhodnější západní Feng Šuej zóna, pracovna nebo psací stůl.

Chalcedon ve východním nebo severovýchodním Feng Šuej sektoru zlepšuje schopnost soustředění, učení a osvěžuje paměť.

Pro zlepšení mezilidské komunikace nám chalcedon nejlépe poslouží v jihozápadním Feng Šuej sektoru nebo na místech setkávání s ostatními, v partnerské komunikaci pak v ložnici (podporuje naslouchání a vzájemné porozumění).  

Jihovýchodní sektor - nebesky modré vlnky chalcedonu nám přináší stálý dostatek všeho, co v životě potřebujeme a materializuje naše nejhlubší sny a touhy. Umí nám k tomu dodat i optimizmus a radost na této cestě. 

Další blahodárné využití účinků chalcedonu v lidových tradicích a krystaloterapii:

Pro tělesnou a psychickou relaxace a získání vnitřního klidu. Pro podporu v posílení imunitního systému a obranyschopnosti organizmu. Proti usazování nežádoucích látek v těle a očistu krve, tlumení zánětů a otoků. Při respiračních potížích, podpoře vykašlávání a úlevu při astma. Při potížích se žlučníkem, s pohybovým aparátem, v krční oblasti (vč. štítné žlázy), s ledvinami a močovým měchýřem (včetně infekcí). Také pro zlepšení zraku.

Původ: Slovensko (Byšta)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Chalcedon modrý
Hmotnost: 0.39 kg
Rozměry:: 11,5 x 6,9 x 5,6 cm