Ametyst vysoká drúza 18 cm s jemnými třpytivými "ježečkovitými" krystalky a vrostlým kalcitem Dekorativní a ochranný kámen do interiéru. Lze postavit na výšku i na šířku. 1,35 kg

Kód: AME1
1 800 Kč / ks
Skladem

Velmi estetická dekorativní ametystová drúza s jemnými třpytivými krystalky ve tvaru "ježkovitých" boulí v jemném fialkovém tónu.  

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ametyst je polodrahokam, druh krystalového křemene. Z energetického hlediska je pro člověka nejmocnějším ochranným kamenem.  Ne nadarmo zdobí např. kaple sv. Kateřiny a Svatého Kříže na Karlštejně i kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta. Ve Feng Šuej má ametyst mnohostranné využití. Využívá se pro jeho silnou schopnost rozpouštět vše negativní, počínaje lidskou zlobou a konče patogenními zónamiAmetyst je také nepostradatelným minerálem všech, kteří aktivně pracují s lidmi jak na tělesné, tak i v duševní či duchovní rovině. Kalcit v tomto minerálu nám dodává energii stability a životního růstu. Je ideálním kamenem pro rychlé utišení mysli a nastavení vnitřního klidu a pohody. Podporuje v odpočinku, relaxaci, meditaci a v hlubokém spánku. Ametyst je také velmi očistný. Společně s kalcitem odvrací vše negativní ze svého okolí, ať se již jedná o prostor (geopatogenní zóny, elektrosmog), také však odklání vše zlé a nechtěné z mentální či emoční úrovně jiných lidí (závist, žárlivost, zlobu, intriky, podvody aj.) Ametyst v krytaloterapii zlepšuje paměť, zbavuje závislostí a nefunkčních opakujících se vzorců chování. Je účinným pomocníkem v překonávání partnerských či jiných konfliktů. Ametyst je z pohledu Feng Šuej naprosto ideálním kamenem na místo, kde se setkáváme s ostatními, do ložnice, dětského pokoje či pracovny. 

Další ametysty naleznete ZDE

 AMETYST S KALCITEM VE FENG ŠUEJ:

Silná ochrana našich fyzických těl, očista od nežádoucího  - umístění v místech setkávání s ostatními (obývák) nebo na místech patogenních zón.

Kvalitní spánek, odpočinek, proti nočním můrám – umístíme na noční stolek tak, aby špice krystalků mířily na postel (možné umístění je i pod postelí tak, aby hroty směřovaly nahoru).

Soustředění – kancelář, psací stůl, dětský pokoj apod.

Meditace, relaxace – umísťujeme do Severovýchodního sektoru nebo do místnosti, kde relaxujeme.

Duchovní rozvoj a pomoc zvenčí – Severní nebo Severovýchodní Feng Šuej sektor nebo místo k tomu určené (osobní prostor, oltář apod.)

Zátěže z minulosti, nedořešené záležitosti v rodině (předci) – umísťujeme do Východního sektoru.

Severovýchod – dopomáhá k relaxaci a meditaciuvolňuje tělo i mysl. Podporuje duchovní rozvoj díky schopnosti napojit se na vyšší vědomí.

Jihozápad | Ložnice - ve Feng Šuej zde symbolicky vyživuje vztahy a pomáhá jejich růstu a vývoji. 

Ametyst je skvělým pomocníkem také při pokročilejší práci s krystaly, například při hlubinných meditacích a věštění.

Blahodárné účinky ametystu s kalcitem v tradicích:

Pomoc při závislostech a detoxikaci, pro mírnění bolestí hlavy, očistu mysli, zklidnění, posílení paměti. Svým vyzařováním "zaceluje šrámy" po prožitých traumatických situacích a "rozpouští" obavy, strachy a smutek. Ametyst podporuje úlevu od bolestí zad. V krystaloterapii se uplatňuje též pro podporu v čištění krve, celkové detoxikaci, také pro posílení imunitního systém a ochraně tělesných buněk. Jeho přítomnost oceníme i při potížích s pokožkou, otocích a zraněních. 

Neumísťujte tento kámen na přímé sluneční světlo, aby krystaly tohoto krásného ametystu nebledly a nadále zůstaly i úchvatnou dekorací v interiéru. 

Původ: Brazílie

Další ametysty naleznete ZDE

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ametyst
Hmotnost: 1.35 kg
Výška:: 18 x 11,5 x 7 cm