Tyrkys pravý (drahokam) - šperkařský, kvalitní, v sytém tónu. 4,2 g Štěstí, požehnání, hojnost, klid a harmonie. 2,1 x 1,6 x 1,2 cm. USA (Arizona)

Kód: TYR9
230 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Posvátný pravý kvalitní tyrkys v krásném tvaru i kresbě, ideální do šperku nebo jako osobní talisman štěstí, požehnání a hojnosti, též pro rychlé zklidnění a ztišení mysli, samozřejmě i jako vyhlášený kámen k uplatnění v tradičním Feng Šuej.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyrkys je po tisíciletí velmi ceněným drahokamem, jak pro jeho unikátní přírodní zabarvení, tak i pro velmi omezenou dostupnost (nachází se pouze na několika málo místech na světě). Jeho obliba v dekorativním umění, v sakrální architektuře a šperkařství je věhlasná. Tyrkys odpradávna zdobil klenoty vládců (v Persii, Indii, Číně, Egyptě aj.), využíval se k rituálním a šamanským účelům (zejména v obou částech amerického kontinentu), k osobní i rodové ochraně (např. v aztécké či perské kultuře), sloužil jako dekorativní a mozaikový drahokam (nejznáměji v Tádž Mahálu). Proslulost tyrkysu podpořily i jeho nálezy v Tutanchamonově hrobce, kde se objevil jako součást pohřební zlaté masky i zasazen do zlata v množství nalezených šperků.   

Tyrkys vyzařuje ohromný, až nebeský klid, vnímatelný již pohledem na něj. Jeho barva také symbolicky připomíná ty nejpoklidnější břehy pacifických moří, kde se díky ochranným korálovým útesům voda téměř nehýbe nebo jen vytváří ty nejjemnější vlnky...

Snadnost, s jakou se lze díky tyrkysu dostat do vnitřní vyrovnanosti, mi přijde až neuvěřitelná. I krátký moment v jeho přítomnosti jakoby stačil k okamžitému zastavení jakéhokoli myšlenkovému toku a nastolení stavu, který označuji jako "čistou mysl", stav lehkosti, bezstarostnosti a přítomného bytíJedná se o úžasný relaxační, a zejména meditační kámen, zvláště pak je-li přiložený nebo umístěný v blízkosti temene nebo čela hlavy (oblasti tzv. třetího oka"). Velmi rychle nás takto dovede do vlastního nitra a také do vyšších úrovní vlastního vědomi. Do prostoru, kde se automaticky rozpouští naše starosti, obavy, povinnosti, nutnosti kontroly... Tam, kde jsme přirozeně "doma", ve sféře naší nekonečné existence, bez limitů, bez omezení. Pak již jen stačí se v tomto rozpoložení přenést do naší "každodennosti" a jaksi jasněji vnímat přítomné okamžiky, neustálý tok života i příjemný pocit, že je o nás za všech podmínek postaráno.     

Ochranné schopnosti tyrkysu na fyzické, mentální i duševní úrovni jsou věhlasné, což dokládá jeho odvěká oblíbenost napříč kulturami. Za shodným účelem se tyrkys umísťuje v prostoru (v domácnostech, v sakrálních budovách, rituálních prostorách aj.)

Velmi příjemné je též přikládání tyrkysu na hrudník, do oblasti našeho srdce. kdy nás de facto ihned naladí na vlnu vnitřní harmonie a zavede do velmi jemných hladin vnímání. Účinkuje takto velmi spolehlivě při rozčilení, stresu, nečekaných životních situacích apod. Tuto aktivitu milují intuitivně i děti, stejně tak svírání tyrkysu v dlaních, což je další možný způsob jeho uplatnění.      

Tyrkys je také pověstný svým magnetizmem pro požehnání, štěstí, prosperitu a hojnost ve všech úrovních. 

Další tyrkysy naleznete ZDE

UPLATNĚNÍ TYRKYSU VE FENG ŠUEJ:

Vchod, oblast vstupu (Ming Tang), střed (Tai Čhi) - požehnání a ochrana domova či firmy. Osobní ochrana - v kanceláři (prac. stůl).

Severní Feng Šuej sektor - podpora na naší životní pouti | Průvodcovský kámen | Podpora v harmonizaci urogenitálního systému.

Severovýchodní sektor, odpočinkové a meditační prostory - klid, harmonie, mentální odpočinek, životní moudrost.

Severozápad - zde slouží jak talismanový krystal a věrný pomocník (za tímto účelem ho lze umístit také kamkoli, kde se často nacházíme, v případě jeho uplatnění v roli rodinného či partnerského talismanu na místo, na kterém se všichni shodnou).

Dětský pokoj - tyrkys je jedním z nejoblíbenějších kamenů dětí (společně s ametystem a růženínem), bez ohledu na jejich pohlaví.

Ložnice - ideálně poblíž hlavy (noční stolek) - kvalitní usínání a klidný vydatný spánek, ochrana před myšlenkovým vysíláním z okolí. 

Ložnice, pracovní stůl, osobní prostor či místo poblíž majitele - rozvoj intuice a varování před nevhodnými rozhodnutími.

Jihovýchod - přivábení hojnosti a prosperity. 

Východní sektor nebo východní část místnosti, přikládání na tělo, držení v dlaních  - podpora v tělesné a psychické oblasti (stres, mentální přetížení, psychická nevyrovnanost, srdce, krevní tlak, ledviny, močový měchýř, kůže, hormonální činnost, štítná žláza aj.) 

Upozornění: fyzickou manipulaci s tyrkysem (např. svírání v dlaních) doporučuji provádět vždy citlivě a obezřetně,  vždy s čistýma suchýma rukama, aby si nepoškodil a zachoval si svou přirozenou strukturu a jedinečnou krásu. Rovněž není vhodné vystavovat tyrkys dlouhodobě přímým slunečním paprskům.                           

 Původ: USA (Arizona)

Doplňkové parametry

Kategorie: Tyrkys pravý
Hmotnost: 0.004 kg
Výška x šířka x hloubka: 2,1 x 1,6 x 1,2 cm
Položka byla vyprodána…