Pyrit, Křišťál, Měď - úchvatná třpytivá kombinace 551 g. "Kámen stability, vnitřní síly a životní motivace". Přírodní dekorativní sulfid. Bulharsko. 11,3 x 9,8 x 5 cm

Kód: SUL12
2 300 Kč / ks
Skladem

Úžasná práce přírody! "Kámen stability, vnitřní síly a životní motivace". Třpytivé krystaly zlatavého pyritu, místy i s mědí a chalkopyritem, jež jsou zarostlé mezi drobnými jehličkami křišťálu, ve spodní části s vrstvou galenitu. Pro využití tohoto krásného kamene se ve Feng Šuej ideálně nabízí západní nebo severozápadní sektor či důstojné místo, kde bude moci plně rozvinout své schopnosti a podpořit tak vše, co souvisí s naší budoucností, posláním, záměry, plány, vizemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYUŽITÍ TOHOTO KAMENE VE FENG ŠUEJ, TRADICÍCH, ŠAMANIZMU A KRYSTALOTERAPII:

Pyrit je kamenem radosti, povzbuzení, životní energie. Připomíná zlato a frekventovaně se využívá jako jeden z mocných kamenů proudící hojnosti, bohatství a prosperity . Napomáhá zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Podobně jako galenit a sfalerit nás dokáže posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní. Pyrit i galenit mají vysokou hustotu, jedná se o sulfidy kovů, jsou tudíž hutné a těžké. Tento minerál také udržuje naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě uzemňuje a ukotvuje, je vhodným pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či činnosti. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se tudíž logicky využívají jako kameny stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů. Jedná se též o silně harmonizačními kameny, vyrovnávají jin a jang, polarity mezi materiální, duševní a duchovní sférou. Udržují naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě uzemňují a ukotvují, jsou vhodnými pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či činnosti. Tyto kameny odklání také z obývaného prostoru vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Proto nachází uplatnění při potížích s geopatogenními zónami a elektromagnetickým zářením (elektrosmogem). 

Křišťál jakožto nepostradatelný kámen v krystaloterapii a ve Feng Šuej doplňuje tuto kombinaci kovů jeho schopnostmi "univerzálního a nejsilnějšího krystalu" na této planetě a násobitele účinků ostatních kamenů. Krom energetických účinků zde drobné krystalky křišťálu dotváří úchvatný estetický dojem.  

VYUŽITÍ VE FENG ŠUEJ:

Západní Feng Šuej sektor:

Sulfidy kovů, mezi něž řadíme pyrit, chalkopyrit, galenit, sfalerit aj., nacházejí ve Feng Šuej svou oblibu zejména v západním Feng Šuej sektoru. Západnímu sektoru přísluší element kovu a ovlivňuje naši budoucnost, plány, vize. Souvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením, uskutečňováním, s tím, co "po nás zde zůstane". Západní sektor je také oblastí naší budoucí rodiny a potomků, ať již v pravém slova smyslu, nebo přeneseném - s plody našeho života. Kovové sulfidy (pyrit, chalkopyrit, galenit, sfalerit, bornit), kovy (zlato, stříbro, platina aj.) nebo oxidy kovů (např. hematit) jsou pro posílení Západního sektoru těmi nejvhodnějšími. Obdobně se dají využít i v Severozápadním sektoru jako "kameny pomocníci" podporující naše životní záměry, jejich dosažení a materializaci. Tyto krystaly mají posilující vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, též vlasů. Podporují odklon infekcí a nákaz, očistu krve od škodlivin, obnovu tělesných buněk a hojení pokožky, tlumení svalových křečí. Jsou také vyhlášenými pomocníky při plicních a respiračních onemocněních, astmatu apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo v Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Tyto kovové kameny také příznivě ovlivňují činnost ledvin (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují). Do Západního sektoru (nebo na pracovní stůl) tento kámen též umísťujeme, chceme-li posílit naši kreativitu, nastartovat novou životní etapu, projekt, podnikání aj. 

Jihovýchodní sektor - posílení hojnosti, štěstí a prosperity

Umístění v ložnici:

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou),

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti),

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti),    

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem viz výše v textu),

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty. 

Tento kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. Jde i o skvělou sběratelskou, či vzhledem k trvale rostoucím cenám takovýchto minerálů, i vhodnou investiční komoditou.  

Další pyrity a sulfidy naleznete zde 

Původ nerostu: Bulharsko (Madan)

Doplňkové parametry

Kategorie: Sulfidy - Pyrit, chalkopyrit, bornit, galenit, sfalerit
Hmotnost: 0.551 kg
Rozměry:: 11,3 x 9,8 x 5 cm