Galenit, Pyrit, Sfalerit a Křišťál - 514 g, úchvatná kombinace třpytivých sulfidů s jehličkami křišťálu "Kámen stability, vnitřní síly a životní motivace". 12 x 7,5 x 4,7 cm. Bulharsko

Kód: SUL11
1 600 Kč / ks
Skladem

Úžasná práce přírody! Třpytivé krystaly zlatavého pyritu, galenitu a sfaleritu vzájemně se prorůstající a poseté drobnými, taktéž třpytivými jehličkami křišťálu. Pro využití tohoto krásného "Kamene stability, vnitřní síly a životní motivace" se ve Feng Šuej ideálně nabízí západní nebo severozápadní sektor či důstojné místo, kde bude moci plně rozvinout své schopnosti a podpořit tak vše, co souvisí s naší budoucností, posláním, záměry, plány, vizemi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYUŽITÍ TOHOTO KAMENE VE FENG ŠUEJ, TRADICÍCH A ŠAMANIZMU:

Sulfidy kovů, mezi něž řadíme pyrit, chalkopyrit, galenit, sfalerit aj., nacházejí ve Feng Šuej svou oblibu zejména v západním Feng Šuej sektoru. Západnímu sektoru přísluší element kovu a ovlivňuje naši budoucnost, plány, vize. Souvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením, uskutečňováním, s tím, co "po nás zde zůstane". Západní sektor je také oblastí naší budoucí rodiny a potomků, ať již v pravém slova smyslu, nebo přeneseném - s plody našeho života.  

Další sulfidy naleznete ZDE

Kovové sulfidy (pyrit, chalkopyrit, galenit, sfalerit, bornit), kovy (zlato, stříbro, platina aj.) nebo oxidy kovů (např. hematit) jsou pro posílení Západního sektoru těmi nejvhodnějšími. Obdobně se dají využít i v Severozápadním sektoru jako "kameny pomocníci" podporující naše životní záměry, jejich dosažení a materializaci.   

Jednotlivé kameny se v této unikátní kombinaci vzájemně posilují a doplňují. V krystaloterapii nachází sulfidy uplatnění zejména při potížích s opěrným aparátem, bederní oblastí, ledvinami a močovým měhýřem, pokožkou, plícemi a dýcháním aj.

Pyrit, galenit a sfalerit mají vysokou hustotu, jedná se o sulfidy kovů, jsou tudíž hutné a těžké. V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se tudíž logicky využívají jako kameny stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů.

Galenit a sfalerit jsou harmonizačními kameny, vyrovnávají jin a jang, polarity mezi materiální, duševní a duchovní sférou. Udržují naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě uzemňují a ukotvují, jsou vhodnými pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či činnosti. 

Pyrit je kamenem radosti, povzbuzení, životní energie. Připomíná zlato a frekventovaně se využívá jako jeden z mocných kamenů proudící hojnosti a prosperity. Napomáhá zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Podobně jako galenit a sfalerit nás dokáže posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní.

Tyto kameny odklání také z obývaného prostoru vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Proto nachází uplatnění při potížích s geopatogenními zónami a elektromagnetickým zářením (elektrosmogem). 

Křišťál jakožto nepostradatelný kámen v krystaloterapii a ve Feng Šuej doplňuje tuto trojici kovů jeho schopnostmi "univerzálního a nejsilnějšího krystalu" na této planetě a násobitele účinků ostatních kamenů. Krom energetických účinků zde drobné krystalky křišťálu dotváří úchvatný estetický dojem.  

Tyto krystaly mají posilující vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát, výživu kosti, kloubů, též vlasů. Podporují odklon infekcí a nákaz, očistu krve od škodlivin, obnovu tělesných buněk a hojení pokožky, tlumení svalových křečí. Jsou také vyhlášenými pomocníky při plicních a respiračních onemocněních, astmatu apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo opět Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Tyto kovové kameny také příznivě ovlivňují činnost ledvin (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují).

Umístění v ložnici 

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou)

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti)

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti)    

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem)

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty 

Tento kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. Jde i o skvělou sběratelskou, či vzhledem k trvale rostoucím cenám takovýchto minerálů, i vhodnou investiční komoditou.    

Původ nerostu: Bulharsko (Madan)

Doplňkové parametry

Kategorie: Sulfidy - Pyrit, chalkopyrit, bornit, galenit, sfalerit
Hmotnost: 0.514 kg
Rozměry:: 12 x 7,5 x 4,7 cm