Pyrit - oboustranný minerál s chalkopyritem, sfaleritem a jemnými jehličkami křišťálu. 167 g "Kámen radosti, životního světla, štěstí a proudící hojnosti". Krásný estetický kámen. 7,5 x 6 x 2,8 cm. Peru

 

Oboustranný zářivě třpytivý "Kámen radosti, životního světla, štěstí a proudící hojnosti"Svrchní husté krystaly zlatavého pyritu, ve střední vrstvě s příměsí chalkopyritu. Opačná strana sestává z pyritu, chalkopyritu, sfaleritu a doplňují ji drobné jehličky křišťálu.

Pro využití tohoto krásného kamene ve Feng Šuej se ideálně nabízí západní nebo severozápadní sektor či důstojné místo, kde bude moci plně rozvinout své schopnosti a podpořit tak vše, co souvisí s naší budoucností, posláním, záměry, plány, vizemi. A také posílit naši kreativitu, nastartovat novou životní etapu, projekt, podnikání aj. Blahodárné účinky tohoto silného minerálu: podpora v odklonu infekcí a nákaz, očistě krve, obnově tělesných buněk, tlumení svalových křečí. Nápomocný je též při  plicních a respiračních onemocněních, astmatu, potížích s ledvinami (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují). Pyrit se také využívá pro energetickou minerální výživu organizmukostí, kloubůvlasů a při kožních potížích. 

DALŠÍ PYRITY NALEZNETE ZDE

Dostupnost Vyprodáno
900 Kč / ks
Kód produktu SUL5
Kategorie Pyrit přírodní
Položka byla vyprodána...
 

Jednotlivé kameny se v této unikátní kombinaci vzájemně posilují či doplňují. 

Pyrit, chalkopyrit a sfalerit mají vysokou hustotu, jedná se o sulfidy kovů, jsou tudíž hutné a těžké.

VYUŽITÍ TOHOTO KAMENE VE FENG ŠUEJ:

V Tradiční čínské medicíně, potažmo ve Feng Šuej, se tudíž logicky využívají jako kameny stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů.

Pyrit (zlatavý) a chalkopyrit (měděně zlatavý) jsou kameny radosti, povzbuzení, životní energie. Připomínají zlato a frekventovaně se využívají jako jedny z mocných kamenů proudící hojnosti a prosperity. Napomáhají zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Podobně jako sfalerit nás dokáží posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní.

Sfalerit je harmonizační kámen, vyrovnávající jin a jang, polarity mezi materiální, duševní a duchovní sférou. Udržuje naše vnitřní naladění v rovnováze, bez zbytečných výkyvů, ztrát energie a životní síly. Spolehlivě nás uzemňuje a ukotvuje v sobě samých a v materiálním světě, je vhodným pro jedince, kteří jsou "rozlétaní", ať již v myšlenkám či činnosti. 

Pyrit, chalkopyrit i sfalerit mají blahodárný vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát. Dokáží odklánět infekce a nákazyČistí krev, obnovují tělesné buňky, tlumí svalové křeče všeho druhu. Vyhlášenými jsou v boji s plicními a respiračními onemocněními, astmatem apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo opět v Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Tyto kovové kameny také posilují ledviny (zbavují obav, strachů, odstraňují emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují). 

Tyto kameny odklání také z obývaného prostoru vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Proto nachází uplatnění také při potížích s geopatogenními zónami a elektrosmogem. 

Křišťál jakožto nepostradatelný kámen v krystaloterapii a ve Feng Šuej doplňuje tuto trojici kovů jeho schopnostmi "univerzálního léčitele" a násobitele účinků ostatních kamenů. Krom energetizačních vlastností zde křišťálové špice i drobné krystalky dotváří úchvatný estetický skvost.  

Umístění v ložnici 

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou)

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti)

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti)    

Umístění v Západním a Severozápadním Feng Šuej Sektoru - viz výše

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem)

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty 

Tento kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. Jde i o skvělou sběratelskou, či vzhledem k trvale rostoucím cenám takovýchto minerálů, i vhodnou investiční komoditou.    

Původ nerostu: Peru 

Hmotnost 0.167 kg
Rozměry: 7,5 x 6 x 2,8 cm
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.