Kameny do vody na přípravu elixíru "Zrak, oči" + 2 ohlazené kameny pro přikládání na víčka XXL broušené polodrahokamy na elixír + 2 ks avanturínu ve tvaru slzy pro přikládání na víčka, 150 g

 
 

SMĚS NA ELIXÍR + 2 PŘIKLÁDACÍ KAMENY NA OČNÍ VÍČKA 

 • Potíže s očima, zrakem - XXL velikost kamenů na křišťálovém lůžku

  SLOŽENÍ SMĚSI: 

  • Křišťálová báze - kvalitní průsvitný křišťál (nejsilnější minerál na světě, tzv. "Univerzální léčitel"). Ve směsi se uplatňuje pro jeho schopnost posílit účinky ostatních kamenů. 
  • Ametyst - silný detoxikační minerál napravující v těle vše, co není v souladu. Zklidňuje smyslové orgány a podporuje jejich funkci. 
  • Tygří oko - podporuje rovnovážné procesy v těle; zbystřuje zrak.  
  • Obsidián - "vidí" do hloubky/podstaty všeho, co se nám v životě odehrálo. Ukazuje nám veškeré souvislosti a z psychosomatického hlediska poukazuje na to, co nechceme "vidět".    
  • 2 ks avanturínu lze použít jak pro přikládání na zavřená víčka (hojí a oživuje oční oblast), i do elixíru (avanturín podporuje detoxikaci a činnost jater, která jsou podle Tradiční čínské medicíny párovým orgánem očí)  

 

 Pouze přírodní krystaly bez nežádoucích prvků, ohlazené a nebarvené, vhodné i pro přímou metodu přípravy elixíru.

Hmotnost: 150 g 

Dostupnost Vyprodáno
680 Kč / ks
Kód produktu BAL20
Kategorie Oči
Položka byla vyprodána...
 

SMĚS NA ELIXÍR / KAMENY DO VODY

Potíže s očima, zrakem - XXL velikost kamenů na křišťálovém lůžku

SLOŽENÍ SMĚSI: 

 • Křišťálová báze 
 • Ametyst 
 • Tygří oko  
 • Obsidián 
 • 2 ks avanturínu pro přikládání na zavřená víčka i do elixíru 

 

Minimální hmotnost: 150 g

NÁVOD NA PŘÍPRAVU ELIXÍRU

Přímá metoda (kameny jsou ponořené ve vodě): Omyté kameny vkládáme do skleněné nádoby nebo keramického džbánu a zalijeme je pitnou vodou. Na kamenech se po čase vytvoří větší bublinky (velikostí podobné těm v klasické perlivé vodě). Bublinky jsou známkou toho, že voda je "očištěná a zároveň nabitá/aktivovaná". U menších kamenů (cca 1 cm) a menšího množství vody (cca 1 litr) trvá proces zhruba 1,5 - 3 hodiny, u větších (2 - 5 cm) a většího množství vody (cca 3 – 5 l) asi 3 - 6 hodin. Bublinky nás informují o tom, že je elixír připraven. Po nějaké době bublinky zmizí, ale voda zůstává nadále aktivovaná. Bublinky, na které čekáme, je potřeba si nesplést s těmi, které se někdy vytvoří těsně po načepování vody do nádoby. Délka přípravy záleží nejen na velikosti kamenů a množství vody, ale hlavně na její kvalitě. Voda zatížená nežádoucími látkami může proces její aktivace prodloužit; navíc se na povrchu kamenů bude záhy tvořit povlak z nečistot vyžadující častější omývání kamenů. Naprosto nejosvědčenějším způsobem je příprava vody již večer, aby ráno byla připravena ke konzumaci bez nutnosti kontroly bublinek. Mám dlouhodobě vyzkoušeno, že takto nasycená voda vydrží 2-3 dny i při pokojové teplotě a její výtečná chuť zůstává nezměněna. Při následných přípravách elixíru se polodrahokamy zpravidla ponechávají v nádobě (vyjma jejich čištění) a pouze se dolévá pitná voda pro výrobu dalšího elixíru. 

Čištění kamenů je velmi jednoduché. Stačí jejich omytí pod proudem tekoucí vody. Četnost mytí kamenů je individuální a zcela odvislá od kvality používané vody. Při každodenní přípravě elixíru (což dělám celoročně já, poněvadž z něj vařím i čaje) běžně postačí omýt kameny 3 - 5 x měsíčně. Pokud však voda obsahuje větší množství příměsí, je potřeba oplachovat kameny častěji (2 – 3 x týdně).

Nepřímá metoda (kameny nepřichází do přímého styku s vodou): Nejběžnější z nich je vnoření skleněné nádoby (vysoké sklenice, zkumavky) naplněné kameny do větší skleněné nádoby s vodou na elixír. Délka přípravy elixíru je velmi obdobná jako v případě přímé metody. Bublinky se tvoří na skle ponořené nádoby (sklo je shodně jako voda skvělým vodičem energie kamenů). Další z nepřímých metod je umístění skleněné nádoby s vodou přímo na nějaký kámen tomuto účelu přizpůsobený (zpravidla plát/řez kamene) nebo přiloženi větších kamenů zvnějšku ke stěně nádoby s vodou.

Obecná doporučení: Při harmonizaci vody přímou metodou doporučuji používat ohlazené (tromlované) kameny. Vyvarujete se tak případného odštípnutí části některého z neupravených/surových kamenů při jejich omílání o sebe (např. při přelévání elixíru do skleničky) a její pozření. Pro přímou metodu jsou nevhodné polodrahokamy obsahující nežádoucí prvky, jakými jsou například měď, olovo, arzén, antimonit, wulfenit, vyskytující se třeba v malachitu, chryzokolu, arsenopyritu apod. Je třeba si být také jisti, že kameny mají přírodní původ a nejsou například barvené nebo chemicky upravené (např. některé acháty, aura křišťál aj.) a samozřejmě se nejedná o umělé kameny (opalit, sluneční kámen, modrý avanturín aj.)

Upozornění: Informace o přípravě polodrahokamových elixírů jsou čerpány z mých letitých osobních zkušeností, poznatků kolegů a z veřejně dostupných zdrojů. V žádném případě se však nejedná o doporučení či návod k tomu, jak obcházet nebo alternovat oficiální lékařskou péči. 

Hmotnost 0.15 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.