Karneol a modrý chalcedon 735 g - dekorativní, s broušenou čelní a spodní stěnou Extra kvalitní achát s hlubokou kresbou. Nebarvené! Brazílie. 12,8 cm

Kód: ACH36
1 350 Kč / ks
Skladem

Nádherný přírodní (nebarvený) dekorativní achát - karneol s modrým chalcedonem, hlubokým prokreslením a třpytivými křišťály v dutině, na světle průsvitný. Jedná se velmi neotřelý estetický skvost kombinovaných minerálů podporujícím vnitřní rovnováhu a zároveň obnovu životní síly a motivace, ve Feng Šuej zejména hojnost, prosperitu, partnerské vztahy a mezilidskou komunikaci

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karneol je ve Feng Šuej využíván pro jeho silně energetizující vlastnosti i ochrannou moc. Jde o africký šamanský kámen využívaný hojně v ženských rituálech. Karneol je v šamanizmu vyhlášeným svou až magickou schopností podpořit otěhotnění, je tudíž po právu nazýván "Kamenem plodnosti". Přitahuje také "plodnost" ve smyslu hojnosti a prosperity, pracovních a tvůrčích úspěchů aj. Karneol motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Karneol se v krystaloterapii uplatňuje při potřebě rychlého dadání energie a prohřátí organizmu, vyhlášený je v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů při bolestech v bedrech. Karneol se též využívá při silných závislostech na návykových látkách, jídle i na vztazích. 

Modrý chalcedon je po právu nazýván „Kamenem partnerské komunikace, empatie a vzájemného porozumění". Jak již i jeho "nebesky modrá" barva napovídá, chalcedon dodává vnitřní klid, harmonii a povznáší nás nad každodenními starostmi. Modrý chalcedon již i při pouhém pohledu na něj dokáže rychle zklidnit rozbouřené emoce, zbavit nás stresu a zlepšit náladu. Také nás skvěle povzbudí, zejména v okamžicích, kdy si nevěříme,  obáváme se neznámého nebo se nám těžko vyjadřují naše myšlenky, pocity a přání, zejména těm, na kterých nás záleží. Modrý chalcedon nás veškerých pochybností o nás samých zbaví a vybídne nás k upřímnosti, pravdomluvnosti a srozumitelnosti všeho, co neseme na srdci a co chceme vyjádřit. Zajistí nám k tomu až "nebeské požehnání". 

UPLATNĚNÍ VE FENG ŠUEJ:

Jižní sektor, kancelář nebo pracovní stůl - zde motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Dodává potřebnou energii, podporuje vytrvalost, houževnatost, získání sebedůvěry a schopnosti se prosadit. Sem ho také umísťujeme, pokud potřebujeme rychle „nakopnout“ a  koncentrovat fyzické i mentální síly.  

Položený v kanceláři či doma tiší hněv a chrání před vztekem.

Jihovýchod, případně oblast vchodu či středu domácnostizde přitahuje hojnost, štěstí a prosperitu

Feng Šuej ložnice – karneol v kombinaci s jemným a citlivým chalcedonem je zde prospěšný zejména ženám, a to v momentě, kdy touží po otěhotnění. Karneol je v Africe využíván jako rituální kámen v ženských obřadech konaných při mnoha důležitých obdobích v žen (dospívání dívek, zralost, posílení jak ženské plodnosti, tak i symbolické plodnosti a úrodnosti Matky Země apod.) Karneol se tudíž velmi hojně využívá v krystaloterapii, kdy se zpravidla přikládá do oblasti podbřišku nebo, chceme-li využít jeho účinků v noci, umísťuje jej poblíž bederní oblasti, kde nejlépe podporuje funkci ženských reprodukčních orgánů a také ledvin a močového měchýře. Muži ho mohou obdobným způsobem využít při bolestech v bedrech. Karneol v ložnici podporuje libido a sexuální prožitky. Pomáhá též odbourávat bloky v sexuálním životě  

Západní sektor, pracovna, ateliér – karneol zde podporuje kreativitu. 

Zbavení se závislostí (alkohol, omamné látky, přejídání ale také nezdravé závislosti ve vztazích) - umístit poblíž nebo nosit při sobě.

Další tradiční využití účinků tohoto kamene:

Pro tělesnou a psychickou relaxaci a získání vnitřního klidu. Pro podporu v posílení imunitního systému a obranyschopnosti organizmu, na revma, potíže s klouby, kostmi, na artritidu . Je také úžasným pomocníkem v období menopauzy či jako tzv "spalovač tuků". Dále se tento kombinovaný minerál využívá proti usazování nežádoucích látek v těle a očistu krve, tlumení zánětů a otoků. Při respiračních potížích, podpoře vykašlávání a úlevu při astma. Při potížích se žlučníkem, s pohybovým aparátem, v krční oblasti (vč. štítné žlázy), s ledvinami a močovým měchýřem (včetně infekcí). Také pro zlepšení zraku.

Další modré chalcedony naleznete ZDE

Další karneoly naleznete ZDE

Původ: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Karneol
Hmotnost: 0.735 kg
Výška:: 12,8 cm