Harmonizační čakrová sada - 7 ohlazených kamenů na přikládání Čakrové kameny (set).

 

Sada harmonizačních čakrových kamenů - Jaspis, Karneol, Kalcit žlutý, Serpentin, Sodalit, Modrý křemen, Lepidolit.  

Dostupnost Na dotaz
800 Kč / ks
Kód produktu HARSAD1
Kategorie Kameny podle Feng Šuej oblastí
Položka byla vyprodána...
 

Kompletní sada harmonizačních kamenů obsahuje:

 • 7 ohlazených placatých harmonizačních kamenů (čakrová sada):
 • Jaspis
 • Karneol
 • Kalcit žlutý
 • Serpentin
 • Sodalit (ve tvaru slzy pro jeho udržení v krční jamce) 
 • Modrý křemen
 • Lepidolit

Možnosti využití sady:

Výhodou tohoto harmonizačního setu je ohlazení kamenů do placatého tvaru, což umožňuje jejich využití:

 • pro komplexní harmonizaci tělesného a energetického systému – kameny se pokládají na energetizační a harmonizační body a skvěle tam drží
 • pro posílení konkrétního energetického centra (čakry) – mojí vlastní osvědčenou metodou je fixace kamene na potřebném místě pomocí elastického obvazu
 • akutní potřebě posílit, harmonizovat nebo zklidnit některé z energetických center (čaker) přiložením nebo fixací kamene
 • při snadném a pohodlném nošením v kapse díky placatému tvaru kamene
 • pro pohodlné umístění příslušného kamene či skupiny kamenů pod tělo nebo pod polštář přes noc

 

Jednotlivé kameny a způsoby jejich uplatnění:

Jaspis

Vliv: 1. čakra – „kořenová“, „základní“ – umístění při poloze vleže hned pod zakončení páteře

Účinky jaspisu: uzemnění, ukotvení, rychlá energetizace, prohřátí organizmu, pomoc při nachlazení, posílení libida, léčbu pohlavních orgánů, páteře, kostí zubů, prostaty apod. 

Karneol

Vliv: 2. čakra – „křížová“, „sexuální“, „sakrální“ – přikládání na podbřišek

Účinky karneolu: harmonizuje citové a emoční nesoulady, hojí rány z předchozích vztahů, nedořešené záležitosti, čistí a léčí hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, tělesné tekutiny – mízu, krev, trávící šťávy, sperma aj. Karneol podporuje sexuální touhu. Více o karneolu na https://www.fengsuejkameny.cz/karneol/.    

Kalcit žlutý

Vliv: 3. čakra – „čakra vůle a moci“, „solární“, „pupeční“ – přikládání nad pupek (na 2 prsty)

Účinky žlutého kalcitu: jde o kámen růstu, rychle působící, který vyživuje vše, co potřebuje vápník – zuby, klouby, kosti, vlasy. Harmonizuje a léčí spodní část zad, trávicí systém, dutinu břišní, žaludek, játra, slezinu, žlučník, zklidňuje nervový systém aj. Žlutý kalcit na pupeční čakře posiluje vůli žít a prosadit se. Více o žlutém kalcitu na https://www.fengsuejkameny.cz/kalcit-zluty/.

Serpentin

Vliv: 4. čakra – „srdeční“ - přikládání na prostředek hrudníku

Účinky serpentinu: „kámen absolutna a nekonečna“, harmonizuje vše související s oblastí srdce, klidní emoce, tlumí citová ublížení. Léčí srdce, krevní oběh, kůži, plíce, dýchací ústrojí, pomáhá při kašli. Serpentin reguluje krevní tlak. Odstraňuje toxické látky z těla. Položením pod temeno hlavy pomáhá při meditaci a relaxaci, odstraňuje bolesti hlavy a migrénu. Serpentin omlazuje pokožku jemným masírováním obličeje. Serpentin lze přikládat i na oblast krku pro uvolnění a pročištění zážitků z minulosti. Pomáhá při menstruačních potížích přiložením na podbřišek. Serpentin se v šamanismu využívá také pro odvrácení od uštknutí hadem (bývá proto nazýván „hadím kamenem“), bodnutí hmyzem. Ochraňuje i před klíšťaty. 

Sodalit

Vliv: 5. čakra – „čakra komunikace“, „krční“ – přikládání do prostoru krční jamky (sodalit má tvar tvar slzy, aby držel v jamce)

Účinky sodalitu: sodalit ovlivňuje vše, co souvisí zejména s komunikací. S komunikací s okolím, v partnerství, v rodině i se sebou samým. Podporuje sebedůvěru a odhodlání. Rozpouští napětí, obavy a strachy. Léčí vše v oblast krku, týlu, spodní čelist a patro zubů, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, paže, průdušky. Je jedním z velmi účinných minerálů pro léčbu štítné žlázy. Sodalit zvyšuje imunitu. Snižuje horečku. Léčí angínu a potíže spojené se štítnou žlázou, hormonální činností, krkem, hrtanem, hlasivkami aj. Tiší nervový systém. Více o sodalitu na https://www.fengsuejkameny.cz/sodalit/. Sodalit v sadě má tvar placaté slzy, aby dobře držel v oblasti krčního energetického centra. 

Modrý křemen

Vliv: 6. čakra – „čakra čela“, „třetí oko“ – přikládání nad kořen nosu, do středu mezi obočím

Účinky modrého křemene: tento kámen vyrovnanosti a harmonie zbavuje stresové zátěže, uklidňuje, napomáhá „zastavit“ množství myšlenek a soustředit se. Modrý křemen je velmi vhodný minerál pro relaxaci a meditaci. Ovlivňuje vše, co souvisí s myšlením. Otvírá vědomí.

Modrý křemen podporuje funkci zraku, uší a dutin. Harmonizuje činnost centrálního nervového systému a malého mozku. Pomáhá také při dýchacích potížích, zánětech dutin, rýmě apod. 

Lepidolit

Vliv: 7. čakra – „korunní“, „temenní“ – přikládání pod temeno hlavy nebo těsně nad hlavu

 

Lepidolit je jemně a láskyplně působící kámen. Jedná se o jeden z vyhlášených "vysokovibračních" kamenů. Zlepšuje intuici a naladění se na absolutno. Uklidňuje, prohlubuje pocit sounáležitosti a zároveň vědomí vlastní existence. Udrží nám dobrou náladu, odkloní vše, co by nás mohlo brzdit. Lepidolit hojí stará traumata a zbavuje výčitek a pocitů viny za naše životní pochybení.

Více o lepidolitu zde: https://www.fengsuejkameny.cz/kategorie/lepidolit/

 

Hmotnost 0.18 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.