Karneol s modrým chalcedonem (achát) - dekorativní broušené půlky v úchvatné barevné kombinaci, přírodní (nebarvené!) 1,75 kg! Brazílie. 14,5 x 10,2 x 7,7 cm

Kód: ACH29
2 600 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní kombinace přírodního (nebarveného!) karneolu s modrým chalcedonem v podobě jemně broušených půlek s krásnou hlubokou kresbou, dutinkou a třpytivými středovými krystalky. Jedná se o nádherný neotřelý estetický skvost kombinovaných minerálů, ve Feng Šuej ideální do ložnice či zóny vztahů, a to nejen díky jeho "párovosti", ale i typickým vlastnostem karneolu (výživa a nová energie do vztahů, sexualita) a chalcedonu (empatie, vzájemnost, upřímnost, komunikace a "božská čistota).   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karneol je ve Feng Šuej využíván pro jeho silně energetizující vlastnosti i ochrannou moc. Jde o africký šamanský kámen využívaný hojně v ženských rituálech. Karneol je v šamanizmu vyhlášeným svou až magickou schopností podpořit otěhotnění, je tudíž po právu nazýván "Kamenem plodnosti". Přitahuje také "plodnost" ve smyslu hojnosti a prosperity, pracovních a tvůrčích úspěchů aj. Karneol motivuje k dosažení životních cílů a pozitivnímu myšlení. Karneol se v krystaloterapii uplatňuje při potřebě rychlého dadání energie a prohřátí organizmu, vyhlášený je v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů při bolestech v bedrech. Karneol se též využívá při silných závislostech na návykových látkách, jídle i na vztazích. Karneol v ložnici podporuje libido a sexuální prožitky. Pomáhá též odbourávat bloky v sexuálním životě.  

Modrý chalcedon je po právu nazýván „Kamenem partnerské komunikace, empatie a vzájemného porozumění". Jak již i jeho "nebesky modrá" barva napovídá, chalcedon dodává vnitřní klid, harmonii a povznáší nás nad každodenními starostmi. Modrý chalcedon již i při pouhém pohledu na něj dokáže rychle zklidnit rozbouřené emoce, zbavit nás stresu a zlepšit náladu. Také nás skvěle povzbudí, zejména v okamžicích, kdy si nevěříme,  obáváme se neznámého nebo se nám těžko vyjadřují naše myšlenky, pocity a přání, zejména těm, na kterých nás záleží. Modrý chalcedon nás veškerých pochybností o nás samých zbaví a vybídne nás k upřímnosti, pravdomluvnosti a srozumitelnosti všeho, co neseme na srdci a co chceme vyjádřit. Zajistí nám k tomu až "nebeské požehnání". 

DALŠÍ VYUŽITÍ KARNEOLU S CHALCEDONEM VE FENG ŠUEJ

Ve Feng Šuej se uplatňuje také jako kámen očisty a harmonizace prostoru. V africkém šamanizmu se využíval při rituálech zaměřených na ovlivňování počasí. 

Umístění v jižním sektoru - zde nám přináší radost a optimizmus do života. 

Ve východním nebo severovýchodním Feng Šuej sektoru zlepšuje schopnost soustředění, učení a osvěžuje paměť.

Pro zlepšení mezilidské komunikace nám karneol s chalcedonem nejlépe poslouží v jihozápadním Feng Šuej sektoru nebo na místech setkávání s ostatními, v partnerské komunikaci pak v ložnici (podporuje naslouchání a vzájemné porozumění).  

Západ, pracovna, ateliér - zde tento krystal otvírá brány tvořivosti, přináší nové podněty a nápady a dodává energii na jejich realizaci.

Jihovýchodní sektor - nebesky modré vlnky chalcedonu posílené ohnivou energií karneolu nám přináší stálý dostatek všeho, co v životě potřebujeme a materializuje naše nejhlubší sny a touhy. Umí nám k tomu dodat i optimizmus a radost na této cestě. 

Další blahodárné využití účinků v lidových tradicích:

Pro tělesnou a psychickou relaxaci a získání vnitřního klidu. Pro podporu v posílení imunitního systému a obranyschopnosti organizmu, na revma, potíže s klouby, kostmi, na artritidu . Je také úžasným pomocníkem v období menopauzy či jako tzv "spalovač tuků". Dále se tento kombinovaný minerál využívá proti usazování nežádoucích látek v těle a očistu krve, tlumení zánětů a otoků. Při respiračních potížích, podpoře vykašlávání a úlevu při astma. Při potížích se žlučníkem, s pohybovým aparátem, v krční oblasti (vč. štítné žlázy), s ledvinami a močovým měchýřem (včetně infekcí). Také pro zlepšení zraku.

Další modré chalcedony naleznete ZDE

Další karneoly naleznete ZDE. 

Původ: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Chalcedon modrý
Hmotnost: 1.75 kg
Rozměry obou polovin dohromady:: 14,5 x 10,2 x 7,7 cm
Položka byla vyprodána…