Bornit - pestrobarevný, třpytivý a lesklý "Paví kámen/Paví ruda". 590 g Výběrový, extra kvalitní. "Kámen radosti, povzbuzení a životní energie". Mexiko. 10 x 7,7 x 5 cm

Kód: BOR9
1 500 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Krásný pestrobarevný, třpytivý a lesklý bornit z Mexika, díky jeho přírodnímu zabarvení nazývaný "Paví kámen" či "Paví ruda", též "Kámen radosti, povzbuzení a životní energie". Je ideálním kamenem pro ty, kteří mají dojem, že jejich život je ponurý, stereotypní, nezajímavý, bez nových podnětů.Ve Feng Šuej se bornit využívá jako kámen stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrů. Bornit je mocný krystal proudící hojnosti, bohatství a prosperity napomáhající zhmotňovat naše přání. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bornit, pestrobarevný sulfid mědi a železa, známý jako Paví ruda nebo Paví kámen, je specifickou odrůdou chalkopyritu.  vysokou hustotu, je hutný a těžký. 

Bornit svými blyštícími se různorodými barvami a energetickým vyzařováním dokáže tento stav zvrátit a svému majiteli vnést radost do života a vymanit ho z každodennosti. V těžkých chvílích nás bornit podpoří na životních křižovatkách, chvílích rozhodování či nezbytnosti vydat se do neznáma. Uvidíme svět v pestřejších barvách a zbavíme se zbytečných obav a omezení. 

Další bornity naleznete ZDE:

VYUŽITÍ TOHOTO KAMENE VE FENG ŠUEJ A POSÍLENÍ ZDRAVÍ:

Sulfidy kovů, mezi něž bornit řadíme, nacházejí svou oblibu zejména v západním Feng Šuej sektoru. Západnímu sektoru přísluší element kovu a ovlivňuje naši budoucnost, plány, vize. Jde o kámen stability, moci nad vlastním životem, schopnosti se prosadit, realizovat a vytrvat u svých plánů a záměrůSouvisí s naším posláním, kreativitou, prosazením, uskutečňováním, s tím, co "po nás zde zůstane". Západní sektor je také oblastí naší budoucí rodiny a potomků, ať již v pravém slova smyslu, nebo v přeneseném - s plody našeho života. Obdobně se sulfidy dají využít i v Severozápadním sektoru jako tzv. "kameny pomocníci" podporující naše životní záměry, jejich dosažení a materializaci.   

Bornit je kamenem radosti, povzbuzení, životní energie. Připomínají zlato a frekventovaně se využívají jako jedny z mocných kamenů proudící hojnosti a prosperity. Napomáhají zhmotňovat naše přání, mít jasný a čistý vhled do životních situací a odhalovat lež či nepoctivost. Dokáží nás dokáží posunout v životě vpřed, nastal-li správný čas, a pokud nikoli, ukázat nám tu nejvhodnější cestu a "svítit" nám při kráčení po ní. 

Bornit také odklání vše, co by nám mohlo uškodit, jak na tělesné, tak i na mentální úrovni. Nachází tudíž uplatnění také při potížích s geopatogenními zónami a elektrosmogem. 

Hojnost, prosperita, finanční záležitosti - bornit umísťujeme do jihovýchodního sektoru

Umístění v ložnici: 

- nespavost, roztěkanost, noční můry, obavy apod. (noční stolek, místo poblíž hlavy či za hlavou)

- plíce, dýchací potíže (vedle postele či pod postel do úrovně hrudní oblasti)

- bedra, urogenitální sytém (vedle postele či pod postel do úrovně bederní oblasti)    

Kancelář, pracovna, psací stůl - vize, plány, záměry apod. (shodné se Západním sektorem)

Místa setkávání s ostatními (obývák, zasedací místnosti apod.) - utužování rodinných, přátelských vztahů a vazeb s klienty 

Blahodárné účinky v lidových tradicích a krystaloterapii:

Bornit má blahodárný vliv na naši tělesnou schránku, zejména pohybový a opěrný aparát. Svým vyzařováním přispívá k odklonu infekcí a nákaz, podporuje v čistění krve, obnově tělesných buněk, tlumení svalových křečí všeho druhu. Vyhlášený je v boji s plicními a respiračními onemocněními, astmatem apod. Za tímto účelem se kámen umísťuje buď v blízkosti osoby, která onemocněním trpí nebo v Západním Feng Šuej sektoru, který podle Tradiční čínské medicíny souvisí právě s plicemi. Borit je pomocníkem pro posílení ledvin (zbavuje obav, strachů, odstraňuje emoční zátěže, které se podle TČM právě v ledvinách usazují). Borit energeticky zajišťuje minerální výživu organizmu, výživu kosti a kloubů, tlumí vypadávání vlasů. Uplatní se také při kožních potížích. 

Tento kámen je samozřejmě i nádhernou dekorací v interiéru. Jde i o krásný sběratelský kousek.  

Původ: Mexiko

Doplňkové parametry

Kategorie: Bornit - Paví ruda / Paví kámen
Hmotnost: 0.59 kg
Rozměry:: 10 x 7,7 x 5 cm
Položka byla vyprodána…