Ametyst, Achát, Karneol z ČR 11,8 cm - s leštěnou čelní stěnou | "Strážce Korunovačních klenotů". 185 g Uvnitř s duhovými odlesky. Klášterská Jeseň. 185 g

Kód: AME182
750 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

"Strážce Korunovačních klenotů" - krásný český ametyst s achátem a vlnkami a okem karneolu. Tento kámen pochází z Krušnohoří, obdobně jako jeho sourozenci" zdobící kaple sv. Kateřiny a Svatého Kříže na Karlštejně. Také kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta, kde tento úchvatný kámen "střeží" Korunovační klenoty. Tento skvost má jemně leštěnou stěnu, ze zadní části je vidět přírodní krystalizace; kámen je stabilní na ploše - nepotřebuje stojánek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento pestrobarevný kámen z Krušnohoří, tak oblíbené mineralogické lokality Karla IV., je uplatnitelný nejen v klasickém Feng Šuej, ale jedná se i o nádherný dekorativní i sběratelský exemplář.  

Další ametysty z ČR naleznete ZDE

Ametyst je z energetického hlediska pro člověka nejmocnějším ochranným kamenem. Ve Feng Šuej má má mnohostranné využití. Využívá se pro jeho silnou schopnost rozpouštět vše negativní, počínaje lidskou zlobou a konče patogenními zónami. Je také nepostradatelným minerálem všech, kteří aktivně pracují s lidmi jak na tělesné, tak i v duševní či duchovní rovině. 

Ametyst podporuje v odpočinku, relaxaci, meditaci a v hlubokém spánku. Odvrací vše negativní ze svého okolí, ať se již jedná o prostor (geopatogenní zóny, elektrosmog), také však odklání vše zlé a nechtěné z mentální či emoční úrovně jiných lidí (závist, žárlivost, zlobu, intriky, podvody aj.)

Ametyst podporuje dobrou paměť, pomáhá při závislostech a nefunkčních opakujících se vzorcích chování. Je účinným pomocníkem v překonávání partnerských či jiných konfliktů. Ametyst je z pohledu Feng Šuej naprosto ideálním kamenem do ložnice, dětského pokoje, na místa setkávání s ostatními či do pracovny. 

Karneol je silně energetizující, což o něm napovídá již jeho sytě oranžová až červená barva. V africkém šamanizmu je vyhlášený až magickými vlastmostmi, uplatňuje se v místních rituálech. Je magnetem pro životní sílu, hojnost a prosperitu, i pracovní a tvůrčí úspěchy.

Uplatňuje se pro rychlé dodání energie a prohřátí organizmu, vyhlášený je v podpoře funkcí ženských reprodukčních orgánů, ledvin a močového měchýře. U mužů při bolestech v bedrech. Karneol (obdobně jako ametyst) se též využívá při silných závislostech na návykových látkách, jídle i na vztazích. Karneol v ložnici podporuje libido a sexuální prožitky. Pomáhá též odbourávat bloky v sexuálním životě.  

Achát se stará o energetickou  harmonii v prostoru. Zde navíc blokuje geopatogenní zóny, odklání elektromagnetické vyzařování a ruší i další nežádoucí jevy. Achát je velmi citlivě, avšak vytrvale a se stejnou intenzitou působící minerál, díky němuž je ve Feng Šuej umístitelný de facto kamkoli, kde potřebujeme nastolit harmonii. 

Ametyst, Karneol a Achát ve Feng Šuej

Silná ochrana našich fyzických těl, očista od nežádoucího  - umístění v místech setkávání s ostatními (obývák), noční stolek, místa, kde intuitovně cítíme nesoulad.

Kvalitní spánek, odpočinek, proti nočním můrám  – ložnice, co nejblíže k posteli, ideálně na noční stolek.

Soustředění – kancelář, psací stůl, dětský pokoj apod.

Meditace, relaxace – umísťujeme do Severovýchodního sektoru nebo do místnosti, kde relaxujeme.

Duchovní rozvoj a pomoc zvenčí – Severní nebo Severovýchodní Feng Šuej sektor nebo místo k tomu určené (osobní prostor, oltář apod.)

Zátěže z minulosti, nedořešené záležitosti v rodině (předci) – umísťujeme do Východního sektoru.

Vztahové problémy, citová traumata – umísťujeme do Jihozápadního sektoru nebo do ložnice.

Západní sektor, pracovna, ateliér – podpora nových nápadů a posílení kreativity. 

Zbavení se závislostí (alkohol, omamné látky, přejídání ale také nezdravé závislosti ve vztazích) - umístit na noční stolek nebo místo, kde se často nacházíme, samozřejmě jde i svírat v rukách.

Meditační či relaxační místnost - při relaxačních cvičeních, hlubinných meditacích apod.

Jihozápad nebo ložnice - podporuje "zdravý" růst a vývoj partnerských vztahů, zejména v duševní a duchovní rovině. Zde též tlumí konflikty a nedorozumění. 

Blahodárné účinky v tradicích a krystaloterapii:

Pomoc při závislostech a detoxikaci, pro mírnění bolestí hlavy, očistu mysli, zklidnění, posílení paměti. Svým vyzařováním "zaceluje šrámy" po prožitých traumatických situacích a "rozpouští" obavy, strachy a smutek. Ametyst podporuje úlevu od bolestí zad. V krystaloterapii se uplatňuje též pro podporu v čištění krve, celkové detoxikaci, také pro posílení imunitního systém a ochraně tělesných buněk. Jeho přítomnost oceníme i při potížích s pokožkou, otocích a zraněních. 

Neumísťujte tento kámen na přímé sluneční světlo, aby nebledly krystaly ametystu. 

Původ: Klášterecká Jeseň (Krušné Hory) 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ametyst z ČR
Hmotnost: 0.185 kg
Rozměry:: 11,8 x 6,1 x 2,8 cm
Položka byla vyprodána…